• facebook
 • rss
 • Kino w kościele

  Marcin Kowalik

  dodane 26.08.2012 23:00

  W łowickim kościele oo. Pijarów wystąpiła Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej. W sobotni wieczór 25 sierpnia zebrani wysłuchali koncertu muzyki filmowej „W starym kinie” w ramach obchodów jubileuszu 100 lat kina w Łowicz oraz festiwalu Kolory Polski.

  Muzycy pod batutą Marcina Wolniewskiego wykonali m.in. suitę z muzyki do filmu „Pan Tadeusz”, walc z filmu „Ziemia obiecana” i temat z filmu „Pianista” Wojciecha Kilara, suitę z muzyki do filmu „Znachor” Piotra Marczewskiego, temat z muzyki do filmu „Człowiek z żelaza” Andrzeja Korzyńskiego oraz słynny walc z filmu „Granica” Piotra Hertla.

  Przed koncertem można było obejrzeć specjalną wystawę, która przedstawiała archiwalne fotografie, dokumenty i  anonse prasowe zawarte w albumie „100 lat kina w Łowiczu” autorstwa Macieja Malangiewicza i Jacka Rutkowskiego, wydanym w 2012 roku przez Łowicki Ośrodek Kultury. Całość opatrzona została tekstem będącym skrótem historii łowickich kinematografów działających w latach 1912-2012.

  Organizatorzy jubileuszu wydali również specjalną bezpłatną jednodniówkę podsumowująca obchody 100-lecia kina w Łowiczu.

    Zebranych na koncercie powitał rektor Kolegium Pijarów w Łowiczu o. Marian Galas
  Marcin Kowalik/GN
    Dyrygent Marcin Wolniewski i muzycy Filharmonii Łódzkiej
  Marcin Kowalik/GN
    Jubileusz łowickiego kina w pijarskim kościele
  Marcin Kowalik/GN
    Specjalna wystawa poświęcona łowickim kinematografom
  Marcin Kowalik/GN
    Wśród zwiedzających wystawę byl również słynny językoznawca prof. Jerzy Bralczyk
  Marcin Kowalik/GN

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół