• facebook
 • rss
 • Potwierdzona hojność

  Agnieszka Napiórkowska

  dodane 27.08.2012 13:00

  Krystyna i Jerzy Pietrzakowie do kościołów, w których zostawili ślady swojej hojności, dołączyli świątynię w Kamionie.

  W niedzielę 26 sierpnia w parafii pw. św. Tomasza w Kamionie Skierniewickim podczas uroczystej Mszy św. odpustowej bp Andrzej F. Dziuba poświęcił nową nastawę ołtarza, którą podobnie jak stalle, obudowy ołtarza i ambony, a także zasłonę obrazu Pani Jasnogórskiej ufundowali Krystyna i Jerzy Pietrzakowie. Wykonana z drewna dębowego nastawa zdobiona pozłoconymi elementami, którą wykonali Ewa i Zbigniew Stawiccy odmieniła wnętrze świątyni.

  Poza obrazem MB Częstochowskiej, który poddany został renowacji, w ołtarzu głównym znalazły się też duże figury św. Piotra i Pawła. - Patrząc na ołtarz, który nawiązuje do sali tronowej, chcieliśmy podkreślić, że Maryja jest Królową Polski - mówi ks. Piotr Sapiński, były proboszcz Kamiona. - Cieszę się, że państwo Pietrzakowie, po raz kolejny, tym razem w parafii św. Tomasza, zechcieli ufundować tak wiele rzeczy. Ich hojność, w połączeniu z pokorą, nie tylko potwierdzają ich dewizę życiową „Daję, bo mam. Mam, bo daję”, ale także są świadectwem wiary, która poruszyła miejscowych parafian. Projektując prezbiterium  istniejące elementy: ołtarz i ambonę obudowaliśmy tak, by tworzyły jedną całość. Mówiąc zaś o obrazie Matki Bożej mogę zdradzić, że na jego zasłonie, która powstała w pracowni Jana Dębskiego z Łodzi są umieszczeni patronowie fundatorów. Chcieliśmy by była ona podobna do tej z Częstochowy, na której również są dwie osoby – opowiada ks. Sapiński.

  Na zakończenie odpustowej Eucharystii na ręce biskupa ordynariusza, państwa Pietrzaków, a także byłego i obecnego proboszcza kwiaty złożyli parafianie. Po odnowieniu ślubów Jasnogórskich i procesji wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem w salce obok kościoła przygotowano poczęstunek.

    Krystyna i Jerzy Pietrzakowie, fundatorzy
  Agnieszka Napiórkowska/GN

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół