• facebook
 • rss
 • Nadzieja wbrew nadziei

  Agnieszka Napiórkowska

  dodane 24.09.2012 23:00

  W parafii św. Stanisława w Skierniewicach zawiązało się Ognisko Wiernej Miłości Małżeńskiej w ramach ogólnopolskiej Wspólnoty Trudnych Małżeństw "Sychar".

  Powstanie ogniska  w parafii - podobnie, jak inne dzieła, tj. Sympozjum „Dar Życia”, Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego czy Koła Różańcowe Rodziców - jest kolejnym "żywym pomnikiem wznoszonym bł. Janowi Pawłowi II". Celem wspólnoty jest dążenie jej członków do uzdrowienia sakramentalnego małżeństwa, które przeżywa kryzys, a także do wytrwania w wierności w sytuacji, gdy małżeństwo się rozpadło. Hasłem, które mogłoby być mottem wspólnoty, jest pewność, że każde małżeństwo sakramentalne  jest do uratowania. I jest to możliwe właśnie mocą sakramentu małżeństwa.

  Do powstania skierniewickiego ogniska parafia przygotowywała się poprzez modlitwę, a także  kazania głoszone (16 września) na wszystkich Mszach św. przez ks. Pawła Dubowika, krajowego duszpasterza "Sycharu". Kaznodzieja przedstawił bolesną statystykę dotyczącą liczby rozwodów, a także wskazał na filary, na których powinno opierać się małżeństwo sakramentalne. Są nimi: pokora, dialog i wzajemna relacja małżonków z Bogiem.

  Inicjatorką założenia wspólnoty w Skierniewicach jest Ewa Mikulska, doradca rodzinny przy parafii św. Stanisława. –  Zakładając ognisko, chcę pokazać inną drogę rozwiązania problemów, która nie musi zakończyć się rozstaniem. Chrześcijańscy małżonkowie nawet po rozwodzie wobec Boga nadal są małżeństwem. Część z nich potrzebuje wsparcia, by dochować wierności, a także motywacji, by szukać dróg powrotu – mówi p. Ewa.

  Inicjatywę powstania wspólnoty z otwartością przyjęło także Duszpasterstwo Małżeństw i Rodzin Diecezji  Łowickiej. – Ogniska sycharowskie  wpisują się w dzieło ewangeliczne Kościoła i promują Boży zamysł względem małżeństwa i rodziny, ale też bardzo konkretnie wspierają ludzi, którzy borykają się z problemami małżeńskimi – mówi ks. Robert Awerjanow, referent DMiR. – Zachęcają także do dochowania wierności przysiędze małżeńskiej w każdej sytuacji. Poza tym rozwijają i propagują dzieło modlitwy Kościoła za małżeństwa w kryzysie, zagrożone rozbiciem. Cieszę się, że teraz małżeństwa potrzebujące wsparcia będą miały w diecezji miejsce, gdzie mogą uzyskać fachowe wsparcie i pomoc – dodaje ks. Awerjanow.

  Najprawdopodobniej skierniewickie spotkania Ogniska Wiernej Miłości będą odbywały się raz w miesiącu. Więcej informacji i aktualności na stronie: skierniewice-stanislawa.sychar.org.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół