• facebook
 • rss
 • Bunt i napad na konwój

  Marcin Kowalik

  dodane 28.09.2012 23:19

  Na terenie ZK w Łowiczu doszło do buntu grupy wieźniów. Konieczne było działanie Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej.

  W tym samym czasie przed zakładem doszło do próby odbicia z konwoju Służby Więziennej świadka niewygodnego dla środowiska przestępczego. Doszło do wymiany ognia pomiędzy przestępcami, a funkcjonariuszami konwoju SW. Samochód napastników uderzył w przeszkodę i zapalił się. W jego wnętrzu został zakleszczony jeden z bandytów. Gdy policja ścigała uciekających sprawców napadu na konwój, strażacy uwalniali członka grupy przestępczej uwięzionego w samochodzie.

  Tak pokrótce wyglądał przebieg ćwiczeń „Świadek 2012”, zorganizowanych na terenie zakładu karnego i terenie przyległym do jednostki wzdłuż ul. Wiejskiej w Łowiczu. W ramach ćwiczeń sprawdzane było działanie Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej okręgu łódzkiego w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa i porządku na terenie ZK, działania służby konwojowej SW oraz policji podczas napadu oraz straży pożarnej, która miała usunąć skutki wypadku i pożaru.

  Celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności kierowania działaniami ochronnymi i obronnymi przez kadrę kierowniczą ZK w przypadku bezpośredniego zagrożenia jednostki, doskonalenie umiejętności współdziałania pomiędzy Służbą Więzienną a jednostkami Policji i Straży Pożarnej oraz sprawdzanie realizacji zadań ochronno-obronnych przez funkcjonariuszy SW w przypadku ogłoszenia alarmu.

  Obserwatorami ćwiczeń byli kierownicy działów ochrony jednostek Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Łodzi oraz przedstawiciele służb cywilnych. Działaniami ochronnymi kierował kpt. Sławomir Więcek, a ćwiczenia prowadził płk Robert Rusiecki, dyrektor ZK Łowicz.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół