• facebook
 • rss
 • Pielgrzymka wędrowników

  Agnieszka Napiórkowska

  dodane 29.09.2012 13:15

  Prawie 30 harcerzy z FSE "Zawisza" z Rawy Maz., a także grupa harcerzy z Żychlina i Skierniewic pielgrzymuje na Święty Krzyż.

  Wędrownicy pielgrzymują do sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu od 27 do 30 września. Tegoroczna pielgrzymka przebiega pod hasłem: „Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje!”. Pielgrzymka posiada charakter wędrówki harcerskiej, w ramach której jest gotowanie na ogniskach, noclegi pod namiotami, ogniska z przedstawieniami, a jednocześnie tradycyjnej pielgrzymki. Przewodnicy przez drogę niosą chorągwie, feretrony. Każdego dnia skauci uczestniczą  we Mszy świętej, różańcu, adoracji Najświętszego Sakramentu. Organizują także ogniska ewangelizacyjne dla mieszkańców miejscowości, przez które pielgrzymują.  - Ta pielgrzymka jest dla mnie szczególnym momentem, gdyż od niej zaczynam moje życie harcerskie w pełni - mówi Kamil Zwierz. - W piątek złożyłem przyrzeczenie harcerskie. Wiem, że wypowiedziane słowa przyrzeczenia będą miały dalsze konsekwencje w życiu harcerskim. Podjąłem decyzję, że będę pracował z Wilczkami w Skierniewicach. Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tym pielgrzymowaniu. Towarzyszyły temu niesamowite emocje. Wysiłek związany z  wędrowaniem z ciężkimi plecakami sprawiał, że łatwiej było uświadamiać sobie, że jest to pielgrzymka na Święty Krzyż. Myślę, że taki wysiłek jest potrzebny każdemu mężczyźnie - mówi K. Zwierz.

  W niedzielę ze specjalnym wykładem na temat relacji pomiędzy wiarą i nauką wystąpi Tomasz Rożek, szef działu „Nauka i Gospodarka” tygodnika Gość Niedzielny. Specjalnym gościem wędrowników będzie J.E. ks. biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, który przewodniczyć będzie Eucharystii w sobotę 29 września. Ksiądz biskup, w okresie pracy w Kongregacji ds. Kościołów Wschodnich w Rzymie, był duszpasterzem skautów. Wędrownicy spodziewają się 350 uczestników, w tym 30 z Ukrainy.

    Na postoju
  Kamil Zwierz
    Wezwani do świadczenia
  Kamil Zwierz
    Gotowanie obiadu
  Kamil Zwierz
    Potrawa musi być smaczna
  ks. Konrad Zawiślak
    Wspólne biesiadowanie
  Kamil Zwierz
    Udało się. Posiłek wszystkim smakuje
  ks. Konrad Zawiślak
    Hufiec Rawski FSE Zawisza
  Kamil Zwierz

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół