• facebook
 • rss
 • Pierwsze śluby pustelnika

  Agnieszka Napiórkowska

  dodane 07.10.2012 22:00

  W sobotę 6 października, podczas uroczystej Eucharystii w Miasteczku Krwi Chrystusa, pierwsze śluby czasowe złożył ks. Leszek Niewiadomski.

  W sobotę 6 października, w liturgiczne wspomnienie św. Brunona Kartuza, podczas uroczystej Eucharystii, której przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba, odbyła się pierwsza w diecezji konsekracja pustelnika. Po okresie próby pierwsze śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa na ręce ordynariusza, na rok, złożył ks. Leszek Niewiadomski. Podpisane ślubowanie pustelnicze swoim podpisem potwierdzili także: ks. Stanisław Plichta, kanclerz kurii łowickiej,  ks. Adam Domański, odpowiedzialny w diecezji za specjalne drogi życia konsekrowanego, i bp Andrzej F. Dziuba. Podczas homilii biskup ordynariusz, przywołując patrona dnia, który obficie czerpał z pustelnictwa z początków chrześcijaństwa, wyraził nadzieję, że będzie on wielkim patronem dla pierwszego pustelnika diecezji. Przybliżając istotę pustelniczego powołania, bp Andrzej F. Dziuba wskazał, że posiada ono 4 cechy, którymi są: radykalne odsunięcie się od świata, milczenie, pokuta i oddanie całego swojego czasu modlitwie.

  W Eucharystii, podczas której ks. Leszek złożył pierwsze śluby, uczestniczyli także: bp senior Alojzy Orszulik, kilku księży, najbliższa rodzina pustelnika (mama i siostra z rodziną), a także siostry Misjonarki Krwi Chrystusa, które zadbały o oprawę Eucharystii, i tłum wiernych.

  Warto wspomnieć, że ks. Leszek Niewiadomski jest najprawdopodobniej jedynym w Polsce pustelnikiem diecezjalnym.

  Na zakończenie Eucharystii pustelnik podziękował wszystkim za modlitwę i obecność   Na zakończenie Eucharystii pustelnik podziękował wszystkim za modlitwę i obecność Agnieszka Napiórkowska/GN Licznie przybyli wierni składali życzenia, prosili o błogosławieństwo i obiecywali pamięć modlitewną   Licznie przybyli wierni składali życzenia, prosili o błogosławieństwo i obiecywali pamięć modlitewną Agnieszka Napiórkowska/GN

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół