Nowy Numer 07/2018 Archiwum

Rok Wiary rozpoczęty

W czwartek 11 października, w dniu rozpoczęcia ogłoszonego przez papieża Benedykta XVI Roku Wiary, w wielu parafiach odprawiono uroczyste Eucharystie i odmawiano Różaniec.

W 50. rocznicę rozpoczęcia Soboru Watykańskiego II i 20. rocznicę opublikowania przez błogosławionego papieża Jana Pawła II Katechizmu Kościoła Katolickiego w wielu parafiach diecezji odprawiono uroczyste Msze św. W wielu kościołach tego dnia  przed Eucharystią lub po niej odmawiano także Różaniec.

W Skierniewicach, w parafii św. Jakuba Apostoła, po Mszy św., w której uczestniczyły wszystkie wspólnoty parafialne, rozważanie tajemnic światła Różańca św. miało miejsce na ulicach miasta. Zgromadzeni na nabożeństwie wierni, wędrując drogami Skierniewic, nieśli duży różaniec, figurę Matki Bożej, a także flagi i lampiony. Na zakończenie modlitw w kościele zostały odnowione Śluby Jasnogórskie.

Równie uroczyście otwarcia Roku Wiary dokonano w parafii św. Jakuba w Zdunach, gdzie podczas uroczystej Eucharystii procesyjnie zostały wniesione ewangeliarz  oraz światło, a podczas procesji z darami – dokumenty soborowe, Katechizm Kościoła Katolickiego, a także najstarsze księgi chrztów i ślubów. W czasie Eucharystii 23 osoby przygotowujące się do sakramentu bierzmowania otrzymały Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego. Po Mszy św. został odmówiony Różaniec, po którym wszyscy dostali obrazki.

W Rzeczycy, w parafii św. Katarzyny – podobnie, jak w Zdunach – do ołtarza zostały przyniesione ewangeliarz, Katechizm Kościoła Katolickiego i dokumenty soborowe. W procesji z darami, poza chlebem i winem, przyniesiono także najstarszą księgę chrztu z roku 1678,  jako dziękczynienie Bogu za dar wiary przodków. Po raz pierwszy wszyscy wierni wspólnie odśpiewali także Credo, które do tej pory było jedynie recytowane.

Uroczysta Msza św. na rozpoczęcie Roku Wiary w par. św Jakuba w Skierniewicach   Uroczysta Msza św. na rozpoczęcie Roku Wiary w par. św Jakuba w Skierniewicach Agnieszka Napiórkowska/GN   Rozpoczęcie Roku wiary w Skierniewicach
Agnieszka Napiórkowska/GN
W czasie nabożeństwa niesiona była figura Matki Bożej Różańcowej   W czasie nabożeństwa niesiona była figura Matki Bożej Różańcowej Agnieszka Napiórkowska/GN Uroczysta Msza św. na rozpoczęcie Roku Wiary w Rzeczycy   Uroczysta Msza św. na rozpoczęcie Roku Wiary w Rzeczycy Archiwum ks. Herryka Linarcika Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania w Zdunach otrzymała kompendium KKK   Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania w Zdunach otrzymała kompendium KKK Jakub Adamski

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy