• facebook
 • rss
 • Dwa dni charyzmatyków

  Marcin Kowalik

  dodane 14.10.2012 09:01

  W Wiskitach i Łowiczu odbywał się dwudniowy XV Kongres Odnowy w Duchu Świętym diecezji łowickiej.

  Kongres, który odbywał się pod hasłem "Kościół domem dla charyzmatyków", rozpoczął się 12 października w kościele Wszystkich Świętych i Świętego Stanisława w Wiskitkach. Po Eucharystii sprawowanej przez miejscowego proboszcz ks. Witolda Okrasę, a zarazem koordynatora grup Odnowy w Duchu Świętym w diecezji łowickiej,  uczestnicy kongresu wsłuchali konferencji "Służyć otrzymanymi charyzmatami", którą wygłosił ks. Andrzej Grefkowicz.

  Drugi dzień kongresu odbywał się w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu. Konferencję "Kościół domem dla charyzmatyków" wygłosił ks. Mirosław Nowosielski. Kapłan zwrócił uwagę na to, że wzrastanie duchowości charyzmatyka w kościele, oparte jest na doświadczeniu chrztu.

    Uczestnicy kongresu w czasie modlitwy "Ojcze nasz"
  Marcin Kowalik/GN
  - Jest wielu chrześcijan praktykujących, jednak ich wiara nie przynosi żadnych owoców. Ci ludzie chodzą co niedzielę do kościoła, ale nie mają osobistego doświadczenia spotkania z Chrystusem. Potrzebne jest odnowienie w Duchu Świętym, który budzi w chrześcijaninie doświadczenie żywej płodnej wiary. To Duch Święty daje na nowo siłę ziarnu wiary zasianemu podczas chrztu - powiedział ks. M. Nowosielski.

  Członkowie wspólnot Odnowy w Duchu Św. z całej diecezji wysłuchali tego dnia jeszcze jednej konferencji "Żyć ewangelią w trudnych czasach. Co mogę uczynić dla dobra Kościoła?" oraz uczestniczyli w Mszy św., której przewodniczył bp senior Alojzy Orszulik.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół