• facebook
 • rss
 • Jubileusz z relikwiami

  Marcin Kowalik

  dodane 16.10.2012 08:30

  W niedzielę 14 października młoda wspólnota parafialna w Szczukach przeżywała jubileusz 25-lecia. Z tej okazji do miejscowej świątyni wprowadzono relikwie krwi Jana Pawła II.

  Parafia w Szczukach, licząca niespełna 1000 osób, może pochwalić się, że w ich świątyni znajdują się relikwie I stopnia bł. Jana Pawła II. Kroplę krwi papieża uzyskano dzięki przychylności kurii archidiecezji krakowskiej. Wcześniej do Szczuk sprowadzono relikwie sutanny Jana Pawła II, które peregrynowały po rodzinach wszystkich miejscowości należących do parafii.

  Na uroczystej Sumie relikwie krwi błogosławionego wprowadził o. Alan Brzyski, prowincjał franciszkański z Wrocławia. W homilii mówił o przesłaniu dobra i pokoju, jakie niósł innym Jan Paweł II. Mówił do parafian: – Życzę wam, żeby w tym miejscu wciąż wzrastała wasza wiara. Ta świątynia żyje obecnością waszą oraz pielgrzymów i jest świadectwem tego, czego dokonuje łaska Boża w waszych sercach.

    Proboszcz parafii w Szczukach ks. Zdzislaw Madzio
  Marcin Kowalik
  Eucharystię koncelebrowali ks. Jan Makowski i ks. Jan Górecki, bez których nie powstałby kościół w Szczukach. Wśród darów, jakie złożono na ołtarzu, uwagę przykuły ornat i stuła, ufundowane przez obecnego proboszcza ks. Zdzisława Madzię i jego rodziców. W Mszy uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz oraz poczty sztandarowe.

  Wśród zebranych w świątyni, oprócz parafian, pojawili się również goście z Żyrardowa i Koluszek. Szczucka świątynia jest bowiem Sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego, które coraz częściej staje się celem pielgrzymek. W kościele znajdują się również relikwie św. Maksymiliana – są to włosy z brody oraz nitki z habitu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół