• facebook
 • rss
 • Pielgrzymka kadry „Klasyka”

  Agnieszka Napiórkowska

  dodane 22.10.2012 23:00

  W sobotę 20 października grono pedagogiczne i pracownicy ZS im. ks. Stanisława Konarskiego udali się z pielgrzymką na Jasną Górę.

  Podobnie, jak w latach ubiegłych, z okazji Dnia Edukacji Narodowej i Święta Patrona Szkoły nauczyciele i pracownicy skierniewickiego „Klasyka” uczestniczyli w pielgrzymce. – Tym, co wyróżnia szkoły katolickie od publicznych, jest m.in. to, że duchową formacją obejmowani są nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele i pracownicy szkoły – mówi ks. Adam Kostrzewa, dyrektor ZS im. ks. Stanisława Konarskiego. – Poza materiałami, które na każdy rok przygotowuje Rada Szkół Katolickich, mamy także dni skupienia na początku i końcu roku szkolnego, a także podczas rekolekcji. Co roku udajemy się też na pielgrzymkę połączoną z modlitwą, wykładem i wspólnym posiłkiem z okazji Dnia Edukacji Narodowej – wyjaśnia ks. Kostrzewa.

  W tym roku kadra „Klasyka” swoje skupienie przeżywała w Częstochowie na Jasnej Górze. Dzień skupienia rozpoczęła Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu, po której przybyli wysłuchali konferencji „Kim jest dla mnie Jezus”, wygłoszonej przez o. Tomasza Tlałka, paulina. Kolejnym punktem programu był uroczysty obiad, podczas którego ks. Adam Kostrzewa wręczył nagrodę organu prowadzącego (biskupa łowickiego) oraz 3 nagrody dyrektora szkoły. Przyznane wyróżnienia nauczyciele otrzymali jako wyraz uznania i wdzięczności za wytrwałą i pełną zapału pracę na rzecz kształcenia i wychowywania dzieci i młodzieży w Zespole Szkół im. ks. S. Konarskiego.

  Nagrodę organu prowadzącego otrzymała Małgorzata Szyperska, zaś trzy nagrody dyrektora szkoły – Małgorzata Łada, Ewa Domagała i Agnieszka Kuśmierczyk.

  Po obiedzie uczestnicy dnia skupienia zwiedzili z przewodnikiem Jasną Górę. W drodze powrotnej zatrzymali się na modlitwę i zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół