• facebook
 • rss
 • Zjednoczeni dla ewangelizacji

  Marcin Kowalik

  dodane 28.10.2012 15:05

  W sobotę 27 października w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu odbył się II Diecezjalny Kongres Wspólnot, Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich.

  Pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby spotkali się przedstawiciele Odnowy w Duchu Św., Ruchu Światło–Życie, neokatechumenatu, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Akcji Katolickiej, Kościoła Domowego oraz wspólnot działających przy parafiach diecezji łowickiej.

  Po spotkaniu modlitewnym nadszedł czas na podzielenie się świadectwem wiary. O swoich doświadczeniach opowiedzieli: Joanna Sikora z Ruchu Światło–Życie diecezji łowickiej z parafii św. Stanisława w Skierniewicach, Robert Świerżewski ze wspólnoty neokatechumenalnej Jaktorowa, który przybył na kongres z żoną Aleksandrą i piątką dzieci, oraz Lucyna i Włodzimierz Brucowie z Łowicza ze wspólnoty Odnowy w Duchu Św. działającej przy kościele oo. pijarów.

  Jak zapowiedział koordynator kongresu ks. Robert Kwatek, spotkanie w seminarium jest początkiem wspólnego działania  na rzecz nowej ewangelizacji diecezji łowickiej, której zwieńczeniem będzie peregrynacja obrazu Matki Bożej we wszystkich parafiach na przełomie lat 2016–2017. Po konferencji uczestnicy kongresu wzięli udział w Eucharystii sprawowanej według nowego formularza Mszy św. o nową ewangelizację. – Jesteście szczególnymi głosicielami Ewangelii. Bądźcie dobrymi apostołami tego wszystkiego, co wnosicie jako charyzmaty do waszych wspólnot i grup. Dzielcie się radością, że te charyzmaty odkryliście i je pielęgnujecie, gdyż one są waszym życiem i jakby dopełnieniem codzienności wiary – powiedział bp Andrzej F. Dziuba do uczestników kongresu. Na zakończenie podarował im Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego z własnym podpisem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół