• facebook
 • rss
 • Obecni w Litanii Miast

  Agnieszka Napiórkowska

  dodane 01.11.2012 23:54

  Wierni ze Skierniewic i Łowicza podczas Litanii Miast opowiadali o błogosławionych, których relikwie są w ich kościołach.

  W uroczystość Wszystkich Świętych parafia pw. Świętego Ducha w Łowiczu i parafia św. Stanisława w Skierniewicach włączyły się w Litanię Miast.

  Jest to modlitwa do świętych, którzy są patronami miast, regionów i kościołów. Co roku włączają się w nią inne miejscowości, przedstawiając swoich patronów. Nie brakuje też miast, które kontynuują tradycję. W tym roku, oprócz Gdańska, uczestniczyło w niej 8 miast w Polsce, wśród których były Skierniewice i Łowicz. Łowiccy wierni poprzez „Telemost świętych” opowiadali o bł. Bolesławie Lamet. Młodzież zaś ze Skierniewic przybliżyła sylwetkę bł. papieża Jana XXIII. W obu parafiach przybyli do kościołów wierni łączyli się z innymi miastami przez telewizję. Spotkaniu towarzyszyła modlitwa powszechna, Litania do bł. Jana Pawła II i Apel Jasnogórski.

  – Włączając się w Litanię Miast, chcemy zachęcić wiernych do refleksji nad własnym życiem, które – podobnie, jak życie świętych i błogosławionych – powinno być święte – mówi ks. Dariusz Szeląg. – Odwiedzając groby bliskich zmarłych, mamy się cieszyć, że tak wiele osób jest wpisanych w poczet świętych. Wzywając ich wstawiennictwa, powinniśmy wzbudzać w sobie pragnienie ich naśladowania, a także nadzieję, że także nasi zmarli dzięki miłosierdziu Bożemu są już w niebie.

  Podczas Litanii Miast w Skierniewicach na ołtarzu wystawione zostały relikwie wszystkich świętych i błogosławionych, jakie znajdują się w parafii.

    Łączność z innymi miastami odbywała się przez telewizję
  Agnieszka Napiórkowska/GN
    Ostatnie przygotowania przed rozpoczęciem Litanii Miast w kościele Świętego Ducha w Łowiczu
  Marcin Kowlaik/GN

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół