• facebook
 • rss
 • Wizyta papieskiego krucyfiksu

  Agnieszka Napiórkowska

  dodane 10.02.2013 21:54

  W parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lubochni przebywał krzyż papieski.

  Drewniany krzyż, który Jan Paweł II trzymał w dłoniach w Wielki Piątek 2005 r., podczas swojej ostatniej Drogi Krzyżowej, nawiedził parafię Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wraz z ogłoszeniem przez papieża Benedykta  XVI  Roku Wiary we wspólnocie rozpoczęły się comiesięczne spotkania modlitewne, które mają  pogłębiać wiarę. Towarzyszące im znaki zachęcają wiernych do pogłębionej refleksji  i świadczenia o Bogu i Jego miłości. Poza spotkaniami w parafii, odbywają się także środowe konferencje głoszone przez proboszcza ks. Tomasza Bojanowskiego.

  Do tej pory w parafii odbyło się pięć spotkań, podczas których wierni m.in. obejrzeli przedstawienie o synu marnotrawnym, wpisali się do parafialnej Księgi Wiary, na dużym pękniętym sercu zostawiali swoje listy napisane do Pana Boga, a także odnowili przyrzeczenia małżeńskie.

  W ramach spotkań w czwartek wieczorem (7 lutego) do parafii przybył krzyż papieski. Krucyfiks został wykonany przez  Stanisława Rafalskiego, który podarował go swojej sparaliżowanej żonie. Ta zaś po kilku latach, słysząc o pielgrzymce samorządowców do Watykanu, zgodziła się ofiarować go Ojcu Świętemu. Jak się później okazało, krzyż trafił do  pokoju abp. Mieczysława Mokrzyckiego, sekretarza Jana Pawła II, który – słysząc prośbę papieża o podanie krzyża – przyniósł mu go ze swojego pokoju. Dziś cenna relikwia peregrynuje po diecezjach i parafiach w Polsce. W Lubochni od czwartku do soboty przy krzyżu nieustannie czuwali wierni. W piątek, poza Eucharystią, wierni uczestniczyli także w Drodze Krzyżowej, na którą przybyli z własnymi krzyżami i świecami.

  Więcej o krzyżu papieskim i jego wizycie w Lubochni w papierowym wydaniu "Gościa Łowickiego".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół