• facebook
 • rss
 • Zawsze gotowa do pomocy

  Marcin Kowalik

  dodane 12.02.2013 19:36

  Podczas centralnych obchodów Święta Służby Więziennej st. szer. Agnieszka Gałązka została odznaczona honorową odznaką „Semper paratus”.

  Uroczystość miała miejsce 8 lutego w Kaliszu, w Centralnym Ośrodku Służby Więziennej. Odznaka „Semper paratus” ("Zawsze gotowy") przyznawana jest za dokonanie czynu mającego na celu ratowanie życia i zdrowia ludzkiego. St. szer. Agnieszka Gałązka jest pielęgniarką w Zakładzie Karnym w Łowiczu. 19 października 2012 r. w godzinach wieczornych, wracając po służbie, była świadkiem zderzenia czołowego dwóch samochodów w Pleckiej Dąbrowie. – Dwie osoby były w szoku, zaś jednym z poszkodowanych był mężczyzna, który stracił przytomność za kierownicą – informuje kpt. Zdzisław Kryściak, oficer prasowy ZK w Łowiczu. – St. szer. Agnieszka Gałązka przystąpiła do udzielenia pomocy medycznej poszkodowanemu. Gdy ten się ocknął, okazało się, że odczuwa silny ból w klatce piersiowej. Niewykluczone, że do wypadku doszło w wyniku zasłabnięcia kierowcy. Po przybyciu służb medycznych i straży pożarnej mężczyzna uwięziony w samochodzie został zabrany do szpitala. Po akcji podkreślono, że działania st. szer. Agnieszki Gałązki uratowały życie poszkodowanemu w wypadku.

  Odznaczenie wręczył dyrektor generalny Służby Więziennej. Na uroczystości obecni byli również prezydent Bronisław Komorowski, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej, wiceminister sprawiedliwości odpowiedzialny za więziennictwo Stanisław Chmielewski oraz dyrektorzy okręgowi Służby Więziennej i przedstawiciele służb mundurowych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół