• facebook
 • rss
 • Pierwsza taka szkoła w Polsce

  Marcin Kowalik

  dodane 27.02.2013 10:12

  Szkoły pijarskie w Łowiczu podpisały porozumienie o współpracy z Centrum im. Adama Smitha - pozarządową organizacją broniącą ideałów wolnego rynku na fundamencie moralności.

  To pierwsze takie porozumienie w Polsce między centrum a szkołą średnią, które dotychczas współpracowało z uczelniami wyższymi. – Chcielibyśmy, aby ta wiedza, którą zgromadziliśmy przez 24 lata działalności i praktyka, której też się oddajemy, mogła zostać wam przekazana – powiedział Andrzej Sadowski, jeden ze współzałożycieli a obecnie wiceprezydent Centrum im. Adama Smitha.

  Porozumienie zostało podpisane dzięki staraniom Przemysława Jabłońskiego, dyrektora Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu. W ramach współpracy mają odbywać się dwa wykłady w semestrze. Uczniowie mają również aktywnie uczestniczyć w działaniach centrum na terenie Polski.

  Inauguracyjny wykład  wygłoszony przez Ireneusza Jabłońskiego, członka zarządu i eksperta centrum, dotyczył wprowadzenia euro w Polsce. Konkluzją wykładu jest to, że bogactwo narodu wynika z pracy i gospodarki wolnorynkowej opartej na moralnych zasadach. Przyjęcie euro w Polsce ma sens tylko wtedy, gdy poziom rozwinięcia gospodarki jest porównywalny do tych najsilniejszych w Europie.

  Po wykładzie, na który zaproszeni zostali uczniowie łowickich szkół, był czas na zadawanie pytań przedstawicielom centrum. Organizatorzy przygotowali także niespodziankę. Ogromny tort w formie stuzłotówki oraz mniejszy w kształcie symbolicznej złotówki.

    Andrzej Sadowski, wiceprezydent Centrum im. Adama Smitha, podpisuje porozumienie o współpracy ze szkołami pijarskimi w Łowiczu
  Marcin Kowalik/GN

    Tort w formie stuzłotówki smakował każdemu
  Marcin Kowalik/GN

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół