• facebook
 • rss
 • Jeden złapany, kolejni poszukiwani

  mk/st. post. Aleksandra Calik

  dodane 05.03.2013 15:40

  W Skierniewicach zatrzymano mężczyznę podejrzanego o dokonanie napadu na sklep jubilerski w Żyrardowie.

  Do rozboju doszło 8 stycznia w centrum Żyrardowa. Łupem złodzieja padła złota biżuteria, głównie łańcuszki. Według relacji sprzedawczyni, młody mężczyzna sterroryzował ją ostrym, niebezpiecznym narzędziem, po czym wziął, co było w jego zasięgu i uciekł.

  Widocznie mężczyźnie nie wystarczyły łupy z tego rabunku, bo dwa miesiące później dokonał podobnego napadu w Skierniewicach. Tym razem z pomocą kompana. Niedługo po kradzieży został wraz z kolegą zatrzymany przez skierniewickich policjantów. Przekazany został żyrardowskim policjantom, ci przedstawili mu zarzut o dokonanie rozboju na jubilerze z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Wobec zatrzymanego prokurator zastosował areszt tymczasowy na 3 miesiące. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi nawet do 12 lat więzienia.

  Komenda Powiatowa Policji  w Żyrardowie poszukuje sprawców napadu:

  – z 4 lutego 2013 r. W klatce schodowej budynku przy ul. Kościelnej 4 w Żyrardowie ok. godz. 18.40 dwóch zamaskowanych młodych mężczyzn, wzrostu ok. 165 cm, z których jeden ubrany był w jasną, a drugi w ciemną bluzę z kapturem, napadło na kobietę, popychając ją, a następnie zabierając jej torebkę i uciekając;

  – z 13 stycznia 2013 r. Na ul. Mireckiego w Żyrardowie grupa około 10 osób pobiła i okradła mężczyznę, używając obraźliwych słów rasistowskich względem obcokrajowca.

  Świadkowie proszeni są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Żyrardowieosobiście lub pod nr. tel. (46) 858 21 49 lub 997, 112. Policja zapewnia informatorom anonimowość.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół