• facebook
 • rss
 • Uczta kinomana

  dodane 21.03.2013 00:00

  – DKF to wspólne poddawanie się magii, jaką jest kino – mówi Grzegorz Pieńkowski. W Miejskim Ośrodku Kultury w Skierniewicach obchodzono jubileusz 35-lecia Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Eroica”.

  Trzydniowe obchody rozpoczęły się 12 marca. Jak na świętowanie przystało, sympatycy kina mieli swoją ucztę. Delektowali się oglądaniem klasycznych filmów: „Przeminęło z wiatrem”, „Rękopis znaleziony w Saragossie” oraz „Kocham kino”. Na przystawkę zorganizowano spotkania z zaproszonymi gośćmi. Skierniewiczanie wysłuchali prelekcji Grzegorza Pieńkowskiego, przewodniczącego Polskiej Federacji DKF.

  – DKF to wspólne oglądanie, przeżywanie, odczuwanie. To wspólne poddawanie się magii, jaką jest kino – mówił Grzegorz Pieńkowski, który wcielił się również w rolę prowadzącego spotkanie z Grażyną Torbicką. Znana dziennikarka opowiadała o swojej pasji, jaką jest kino, o spotkaniach z twórcami i ulubionych filmach. – Kocham kino między innymi dlatego, że łączy przedstawicieli różnych sztuk: literatury, muzyki, aktorstwa, malarstwa czy fotografii – mówiła G. Torbicka. Wyrazy szacunku od zaproszonych gości otrzymała Krystyna Piotrowicz, dzięki której skierniewicki DKF „Eroica” jest jednym z prężniej działających klubów filmowych w Polsce. Kolejnym marzeniem pani Krystyny jest zorganizowanie cyklu spotkań filmowych dla przedziału wiekowego 50+, a także stworzenie klubu dyskusyjnego dla młodzieży w trudnej sytuacji życiowej. Spotkania skierniewickiego klubu filmowego odbywają się w każdy wtorek, a projekcje filmów poprzedzone są prelekcjami, dyskusjami lub spotkaniami z aktorami. Kluby filmowe mają pogłębiać wiedzę na temat sztuki, jaką jest kino, a także popularyzować ją. Dlatego wyświetlane filmy cechują wysokie walory artystyczne lub poznawcze.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół