• facebook
 • rss
 • Jaś katecheta

  Marcin Kowalik

  dodane 20.03.2013 23:59

  W Katolickiej Szkole Podstawowej im. Stanisława Kostki w Kutnie zorganizowano rekolekcje z udziałem animatora teatralnego.

  Na zaproszenie sióstr pasjonistek św. Pawła od Krzyża do szkoły przyjechał Robert Górniak, ewangelizator i animator teatralny. Siostry prowadzące przedszkole doskonale znały go z roli Jasia Pociechy, gdy poprzez autorskie inscenizacje przedstawiał dzieciom przypowieści biblijne. Tym razem Jaś Pociecha pomagał w przeprowadzeniu rekolekcji.
  – Nie jest łatwo zapełnić dzieciom czas podczas rekolekcji – mówi s. Monika. – Zajęcia w szkole dla naszych uczniów prowadziliśmy wymiennie w trzech grupach. Kiedy jedna grupa miała spotkanie teatralne z panem Robertem, w pozostałych siostry organizowały naukę śpiewu czy zajmowały dzieci wykonywaniem prac plastycznych. To wszystko działo się z pomocą naszych   W inscenizacji o objawieniach fatimskich wzięły udział dzieci ze świetlicy środowiskowej przy parafii św. Wawrzyńca w Kutnie
  Marcin Kowalik/GN
  nauczycieli, którzy tego dnia pracowali bez taryfy ulgowej.
  Robert Górniak – jako Jaś Pociecha – zainspirował dzieci objawieniami fatimskimi. Temat przedstawienia wybrał nieprzypadkowo. Zbliża się 100. rocznica objawień i trwa Wielka Nowenna Fatimska, a przesłanie, jakie niesie maryjne orędzie, jest cały czas aktualne. W czasie inscenizacji dzieci wcieliły się w postacie pastuszków, Maryi, św. Józefa, anioła i Jana Pawła II. Dla pozostałych też znalazło się odpowiednie zajęcie, zgodnie z zasadą, że żadne dziecko w czasie przedstawienia nie może się nudzić. Nie brakowało emocji podczas gry małych aktorów, bowiem niektórzy – tak, jak zerówkowicze – dostąpili zaszczytu występów przed swoimi rodzicami i dziadkami.

  Przy parafii św. Wawrzyńca w Kutnie, oprócz przedszkola i szkoły, działa jeszcze świetlica środowiskowa. Również i dzieci z tej świetlicy zostały zaangażowane przez Jasia Pociechę do udziału w inscenizacji. W przebraniu przedszkolaka szybko zdobył ich zaufanie. Dzięki temu łatwiej mu było zachęcić je do współpracy na scenie. Pan Robert pracował kiedyś jako katecheta. Poprzez formy teatralne o tematyce religijnej, których jest reżyserem, a aktorami dzieci, stara się ewangelizować.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół