• facebook
 • rss
 • Równajcie w górę!

  wn

  dodane 28.03.2013 13:37

  Najzdolniejsi uczniowie sochaczewskich szkół otrzymali stypendia od burmistrza.

  44 najzdolniejszych i najbardziej pracowitych uczniów sochaczewskich szkół odebrało w ratuszu stypendia burmistrza miasta Sochaczew. 36 z nich przyznano za wyniki w nauce, 4 – za osiągnięcia sportowe, 3 – za osiągnięcia artystyczne i 1 – za osiągnięcia naukowe. Każdy uczeń otrzyma co miesiąc 60 zł brutto.

  Decyzje o przyznaniu stypendiów wręczał osobiście burmistrz Piotr Osiecki, który już na wstępie podkreślił, że – pracując nad programem wspierania uzdolnionych dzieci – chciał wyłowić z kilku tysięcy uczniów tych najzdolniejszych, najbardziej pracowitych, poświęcających nauce czy rozwijaniu swojego talentu mnóstwo czasu.

  – Chcieliśmy pokazać te osoby, docenić i poprzez stypendia promować młodych liderów. I to się udało. Wasze sukcesy są powodem do dumy dla dyrektorów szkół, dla nauczycieli, ale przede wszystkim dla rodziców, bo na wasz sukces pracuje wiele osób – mówił P. Osiecki.

  Słowa uznania burmistrz skierował także do nauczycieli na co dzień pracujących z dziećmi i uzdolnioną młodzieżą. Na koniec życzył stypendystom, by swoją postawą zachęcali kolegów i koleżanki do „równania w górę”, a okres świąt Wielkiej Nocy wykorzystali na odpoczynek, nabrali sił i przygotowali się do nowych wyzwań.

  Z kolei zastępca burmistrza Marek Fergiński zachęcał, aby stypendyści zainteresowali się projektem „Sochaczew – miasto e-innowacji”, który zakłada wyposażenie 250 gospodarstw domowych zagrożonych wykluczeniem cyfrowym w sieć internetową, dostarczenie 50 wybranym rodzinom zestawów komputerowych wraz z cyklem szkoleń z zakresu ich obsługi. Udział w projekcie jest bezpłatny i całkowicie dobrowolny.

  – Internet z pewnością pomoże w rozwijaniu talentów, jest powszechnie dostępnym, a w przypadku tego programu bezpłatnym źródłem wiedzy. Rekrutacja trwa i prowadzona będzie prawdopodobnie do końca maja – zaznaczył M. Fergiński.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół