• facebook
 • rss
 • Nie zapomnijcie!

  Marcin Kowalik

  dodane 11.04.2013 13:41

  W kościołach diecezji łowickiej odprawiono Msze św. w intencji śp. Lecha Kaczyńskiego i ofiar katastrofy smoleńskiej.

  W bazylice katedralnej w Łowiczu 10 kwietnia podczas Mszy z udziałem pocztów sztandarowych bp Józef Zawitkowski zwrócił uwagę, że mimo radosnego okresu wielkanocnego 10 kwietnia jest smutnym dniem. – Ludzie zapomną katastrofę smoleńską, jak zapomnieli Katyń, ale po stu latach 96 dębów to będą wielkie drzewa i będą krzyczeć ku niebu i do ludzi: "Nie zapomnijcie!" – mówił w homilii bp Józef Zawitkowski nawiązując do żywego pomnika z 96 dębów w Grzybowie koło Słubic.
  Bp J. Zawitkowski wygłosił również tego dnia homilię podczas centralnych uroczystości  rocznicowych w warszawskiej katedrze. – Nie jesteśmy żałobnikami, chodzącymi od katedry pod pałac namiestnika. Nie jesteśmy chorzy na ojczyznę, my tylko chcemy pamiętać i zachować tożsamość – powiedział.

    Msza św. za św. pamięci senator Janinę Fetlińską odprawiona została w bazylice w Niepokalanowie
  Br. Mieczysław Wojtak OFMConv
  Msze św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej były odprawiane w wielu kościołach diecezji łowickiej m.in. w Sochaczewie w niedzielę 7 kwietnia, gdzie gościła Małgorzata Wassermann, która w Ostoi św. Dominika przy parafii św Wawrzyńca opowiadała o działaniach rodzin zmierzających do wyjaśnienia przyczyn katastrofy, w której zginęli najbliżsi. Dzień wcześniej uczczono pamięć śp. Janiny Fetlińskiej senator okręgu płockiego obejmującego powiaty sochaczewski i żyrardowski. Mszę św. w jej intencji i pozostałych ofiar katastrofy smoleńskiej sprawowano w Niepokalanowie. W liturgii uczestniczyli także Włodzimierz Fetliński - mąż śp. senator, były minister skarbu Wojciech Jasiński, senator Marek Martynowski, poseł Maciej Małecki, burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki oraz wójt Bulkowa Gabriel Graczyk. Wydarzenia rocznicowe przygotowane były przez posła Macieja Małeckiego, Alicję Adwent wdowę po europośle Filipie Adwencie oraz Barbarę Dobrzyńską aktorkę, twórczynię sceny „Nasz Teatr”. Szczególną pomoc okazali ojcowie franciszkanie z niepokalanowskiego klasztoru.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół