Nowy Numer 07/2018 Archiwum

Całun w szczególnym miejscu

Skazani z łowickiego więzienia spotkali się z Anną Krogulską, świecką misjonarką opowiadającą o Całunie Turyńskim.

Anna Krogulska przywiozła ze sobą kopię Całunu Turyńskiego. Odwiedziła z nim już trzy kontynenty. Tym razem odpowiedziała na zaproszenie wychowawców łowickiego więzienia.

Wykład misjonarki został zorganizowany w ramach programu readaptacji społecznej z zakresu umiejętności poznawczych „Źródła Wiary” opracowanego przez mł. chor. Agnieszkę Błaszczyk.

Spotkanie w świetlicy zakładu karnego cieszyło się dużym zainteresowaniem skazanych. Liczba chętnych spowodowała, że osadzeni uczestniczyli w spotkaniu w dwóch 30-osobowych grupach. Podczas spotkania mogli usłyszeć o faktach naukowych dotyczących autentyczności całunu, o męce Jezusa przed ukrzyżowaniem, o sposobie wykonywanej tej kary oraz śladach męczeństwa zachowanych na tkaninie.

– Na Całun Turyński trzeba patrzeć oczami wiary, spoglądając na niego każdy powinien zastanowić się nad swoim życiem i postępowaniem. Więzienie to szczególne miejsce, gdzie jest czas na myślenie i spotkanie z Bogiem – podkreśla Anna Krogulska.

To już kolejna wizyta tej świeckiej misjonarki w Łowiczu. W marcu prezentowała kopię całunu w sali multimedialnej budynku Dziekanii w Łowiczu oraz w Pijarskim Liceum Królowej Pokoju.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy