• facebook
 • rss
 • Powalczą o indeksy

  KSCV, nap

  dodane 16.04.2013 23:37

  Aleksandra Bedełek, Paulina Piwowar i Marta Wróbel zostały finalistkami diecezjalnego etapu konkursu biblijnego.

  We wtorek 16 kwietnia w Skierniewicach odbył się diecezjalny etap XVII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego organizatorem było Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana". Wzięło w nim udział 40 uczniów z 18 szkół ponadgimnazjalnych z diecezji.

  Na podstawie testu pisemnego jury, którego przewodniczącym był ks. dr Paweł Staniszewski, wyłoniło 7 najlepszych uczniów. Zakwalifikowali się oni do części ustnej, by rywalizować o znalezienie się w trójce, która będzie reprezentowała diecezję podczas dwudniowego finału konkursu w Niepokalanowie 3 i 4 czerwca.

  Zwycięzcy konkursu diecezjalnego, nad którym honorowy patronat objął bp Andrzej F. Dziuba, musieli znać odpowiedź na dość trudne i szczegółowe pytania, m.in.:  jak inaczej nazywano Morze Martwe, jak miała na imię niańka Rebeki, żony Izaaka, ile lat Jakub żył w Egipcie czy w którym roku życia dziecka należało dokonać obrzezania?

  XVII edycja konkursu przebiegała pod hasłem: "Od wiary Abrahama do wiary Kościoła" i obejmowała Księgę Rodzaju (rozdz. 12–50) oraz List św. Pawła do Rzymian wraz ze wstępami, przypisami i komentarzami oraz słowniczkiem. Diecezjalny etap konkursu wpisał się w przeżywany w tym czasie V Ogólnopolski Tydzień Biblijny, obchodzony w tym roku pod hasłem: „Panie, wierzę, że Ty jesteś Mesjaszem, Synem Bożym” (J 11, 27).

  Warto wspomnieć, że nagrodami w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej jest kilkanaście indeksów na różne kierunki studiów, m.in.: dziennikarstwo, filozofię, historię, kulturoznawstwo, nauki o rodzinie, historię sztuki czy teologię (na KUL, UKSW, Uniwersytecie  Opolskim, Uniwersytecie Szczecińskim, w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu) oraz pielgrzymki do Ziemi Świętej i Rzymu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół