• facebook
 • rss
 • Dobrze, że tu jesteśmy

  Marcin Kowalik

  dodane 21.04.2013 18:51

  W parafii pw. św. Jana Chrzciciela odbyło się IX Diecezjalne Czuwanie Modlitewne. Modlono się o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

  W sobotę 20 kwietnia, Wigilię Niedzieli Dobrego Pasterza, do Mszczonowa pod opieką swoich kapłanów przyjechali młodzi ludzie, żeby modlić się o rozeznanie swojej drogi życiowej. W IX Diecezjalnym Czuwaniu Modlitewnym towarzyszyli im bp Andrzej F. Dziuba z bp. seniorem Alojzym Orszulikiem, kadra Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu wraz z alumnami, siostry zakonne i wierni świeccy. Odpowiedziano w ten sposób na orędzie Benedykta XIV na 50. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Wiodącym hasłem czuwania były słowa: "Powierz Panu swą drogę". Rozważano je na przykładzie wiary i okazanego zaufania Bogu przez biblijnego Abrahama.

  – Gratuluję Wam dzisiejszego wyboru – zwrócił się do zebranych rektor WSD w Łowiczu ks. dr Sławomir Wasilewski. – Aby być spędzić ten wieczór na wspólnotowej modlitwie z Jezusem Chrystusem. To On jest w centrum dzisiejszego czuwania. To On nas tutaj gromadzi a my możemy odpowiedzieć: "Panie dobrze, że tu jesteśmy".

  Swoimi świadectwami podzielili się s. Weronika ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Krwi Chrystusa oraz ks. Rafał Babicki. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego, z tego względu apostolinka s. Anna Maria Pudełko zachęciła wszystkich do modlitwy o rozeznanie powołania wśród młodzieży diecezji łowickiej. Każdy z obecnych w kościele wylosował symboliczną karteczkę w kształcie stopy z nazwą z jednej ze 167 parafii diecezji łowickiej. Przez tydzień modlić się będzie za młodzież z wylosowanej parafii. Ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba wylosował parafię pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie.

  Modlitewne spotkanie wspomagał swoim pieśniami chór szkolny Gimnazjum i Liceum Klasycznego im. ks. St. Konarskiego ze Skierniewic pod kierownictwem Marianny Rzeszotarskiej. Po czuwaniu ks. Tadeusz Przybylski zaprosił wszystkich na agapę w dość nietypowym miejscu, albowiem na ... lodowisku na terenie Term Mszczonów.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół