• facebook
 • rss
 • Dziękują za Matkę

  nap

  dodane 26.04.2013 16:10

  Zgromadzenie sióstr urszulanek z Łęczycy świętuje 10-lecie kanonizacji swojej założycielki.

  W czwartek 25 kwietnia w parafii św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy, w 10. rocznicę kanonizacji św. Urszuli Ledóchowskiej, siostry urszulanki, a także spora grupa wiernych dziękowali Bogu za dar życia i posługi świętej. Podczas Mszy św. wieczornej, w czasie homilii, ks. Rafał Banasiak przypomniał niektóre wydarzenia z życia świętej Urszuli, a także przytoczył wypowiedzi papieża Jana Pawła II na jej temat. – Nasza święta przyszła na świat w rodzinie, która dała Kościołowi wybitne postacie. Stryj był kardynałem i Prymasem Polski. Brat Włodzimierz przełożonym generalnym Towarzystwa Jezusowego. Siostra Teresa założycielką innego zgromadzenia zakonnego. Ale św. Urszula wyróżniała się od razu nie tyle ze względu na uprzywilejowaną sytuację rodziny, co dzięki swojej silnej i wybitnej osobowości. Jej życie było tak bogate w wydarzenia, pouczenia i dzieła, że już samo w sobie może stanowić pociągający model dla każdego – mówił ks. Rafał.

  Po Eucharystii odbyło się specjalne nabożeństwo – nowenna do świętej Urszuli, podczas której za jej pośrednictwem zanoszono do Boga prośby i podziękowania. Wśród próśb wiele dotyczyło zdrowia, powrotu do wiary, a także o wsparcie w wyborze drogi życiowej i pomyślne zdanie egzaminów. Łęczyccy wierni nie zapomnieli także o podziękowaniach – za udane operacje czy pomoc w wyrwaniu się z nałogów. Po modlitwie kapłani, siostry zakonne, a także wierni świeccy uczcili relikwie patronki.

  W związku z  jubileuszem w kościele od 15 do 22 kwietnia prezentowana była także wystawa planszowa pt. „Moją polityką jest miłość”, która została przygotowana przez Muzeum Historyczne miasta st. Warszawy i Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego.  

  Z okazji rocznicy kanonizacji, która zbiega się z 81. rocznicą pobytu sióstr urszulanek w Łęczycy, również w niedzielę 28 kwietnia o godzinie 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna za kanonizację św. Urszuli. Po Eucharystii na parafian w ogrodach klasztornych będzie czekał słodki (i nie tylko) poczęstunek.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół