• facebook
 • rss
 • Dziękowali za posługę

  dw

  dodane 21.05.2013 12:00

  W tym roku minęła 10. rocznica objęcia przez ks. Piotra Żądłę parafii pw. św. Wawrzyńca w Sochaczewie.

  Największa w Sochaczewie wspólnota, licząca niemal 17 tys. parafian, była ogromnym wyzwaniem dla nowego proboszcza.
  W niedzielę 19 maja, po wieczornej Mszy świętej, podziękowania za 10 lat pracy kapłańskiej w Sochaczewie ks. kan. Piotrowi Żądle, proboszczowi parafii, a także diecezjalnemu kapelanowi policji, przekazali burmistrz Piotr Osiecki i przewodnicząca Rady Miejskiej Jolanta Gonta. W specjalnym liście okolicznościowym napisali m.in., że od dekady z dumą patrzą, jak świątynia pięknieje, a wierni coraz mocniej angażują się w życie parafii.
  „Dzięki staraniom ks. kanonika, w ostatnich 10 latach przebudowano bryłę świątyni, w bocznej nawie umieszczono nowe witraże, przed kościołem stanął pomnik dwóch wybitnych Polaków - papieża Jana Pawła II i prymasa Stefana Wyszyńskiego. Ale zmienia się nie tylko otoczenie świątyni. Parafia św. Wawrzyńca to aktywnie działające zespoły dziecięce i młodzieżowe, pielgrzymki integrujące duchową wspólnotę, Sochaczewski Klub Filmowy, stołówka im. Matki Teresy z Kalkuty, otwarta dla wszystkich środowisk Ostoja św. Dominika. Dzieł jest znacznie więcej, a dzięki temu życie parafii staje się bogatsze o nowe wartości duchowe i artystyczne. Ksiądz proboszcz myśli globalnie, a działa lokalnie - z pożytkiem dla wiernych, przyjaciół, sąsiadów, najbliższego środowiska”.
  Z okazji jubileuszu życzyli proboszczowi realizacji nawet najśmielszych zamierzeń oraz jeszcze wielu lat w dobrym zdrowiu. Oprócz listu ks. kanonik otrzymał od władz miasta pamiątkową grafikę autorstwa Beaty Szustkiewicz, przedstawiającą bryłę kościoła św. Wawrzyńca wraz z otoczeniem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół