• facebook
 • rss
 • Zatańczyli na dziedzińcu

  Marcin Kowalik

  dodane 26.05.2013 16:12

  W niedzielę 26 maja kilkaset osób wzięło udział w Marszu dla Życia i Rodziny w Rawie Mazowieckiej.

  Organizatorzy nie spodziewali takiej liczby osób. Jedynie ks. Zbigniew Kaliński z parafii Niepokalanego Poczęcia w Rawie Mazowieckiej liczył na taką frekwencję. - Skoro rok temu w dwa razy większych Skierniewicach wzięło udział 800 osób, to u nas powinno być 400 - mówił ks. Z. Kaliński.

  Było więcej. Przygotowane 400 okolicznościowych naklejek nie starczyło dla wszystkich.

  Kolorowy pochód na czele z orkiestrą wyruszył po Mszy św. spod pomnika Jana Pawła II i udał się na dziedziniec Zamku Książąt Mazowieckich. W czasie marszu entuzjastycznie wyrażano swoje poparcie dla rodziny wznosząc hasła: "Miłość życie i rodzina to najlepsza jest nowina", "Wie to tata, wiedzą mamy, że w rodzinie się kochamy" oraz "Każde dziecko jak świat światem chce mieć mamę oraz tatę".

  Korzystając z nagłośnienia zapoznano uczestników marszu z fragmentami adhortacji apostolskiej "Familiaris Consortio" Jana Pawła II. W marszu uczestniczyli ludzie w różnym wieku. Nie zabrakło także rodzin z małymi dziećmi. Swoją obecność zaznaczyli również samorządowcy z burmistrzem miasta Eugeniuszem Górajem.

  - Władze miasta bardzo nam pomogły w organizacji marszu - mówi Sylwia Skóra. - Zasponsorowały nam balony i bibułę na kwiaty, a także reklamę na wielkich banerach. Patrząc na frekwencję w miastach, gdzie zorganizowano marsz po raz kolejny, myślę że za rok liczba uczestników marszu w Rawie się podwoi.

  Na zakończenie pochodu odtańczono taniec lednicki. Przyłączono się w ten sposób do ogólnopolskiej inicjatywy Taniec Lednicki dla Jana Pawła II.

  Komitet Organizacyjny Marszu dla Życia i Rodziny w Rawie Mazowieckiej tworzyli: Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych „Nasze Dzieci”, Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego, Odnowa w Duchu Świętym, Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna, Przymierze Rodzin, Domowy Kościół Ruchu Światło - Życie.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół