• facebook
 • rss
 • Dar uzdrawiania

  Marcin Kowalik

  dodane 27.05.2013 09:48

  Uczniowie II LO im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu przyłączyli się do kampanii "Drugie życie" propagującej przeszczepianie narządów.

  Głównym celem kampanii jest promowanie transplantacji narządów wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Młodzi ludzie informowani są o zaletach tej terapii oraz edukowani w zakresie zagadnień medycznych, prawnych i etycznych związanych z przeszczepianiem narządów w naszym kraju. Z tej okazji w sobotę 25 maja w II LO im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu zorganizowali piknik prozdrowotny oraz Marsz po Drugie Życie. W ten sposób młodzi ludzie, ubrani w koszulki z napisem: "Masz dar uzdrawiania", zamanifestowali swoje poparcie dla idei transplantacji. W czasie pikniku na łowickich Błoniach można było skorzystać z bezpłatnego pomiaru ciśnienia i poziomu cukru we krwi czy masażu leczniczego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy ratownictwa medycznego. Oblegany był również punkt krwiodawstwa. Cel był szczytny - zbierano krew dla chorego na białaczkę ucznia Pijarskiego Gimnazjum Królowej Pokoju.

  Marsz i piknik poprzedziła część oficjalna z udziałem wojewody łódzkiego Jolanty Chełmińskiej i władz powiatu. Zgromadzeni w szkolnej sali konferencyjnej mogli wysłuchać prelekcji prof. Michała Nowickiego, wojewódzkiego konsultanta w dziedzinie nefrologii na temat: "Transplantacje narządów - co musimy wiedzieć, jak możemy pomóc?".

    Na pikniku prozdrowotnym zorganzowano punkt krwiodawstwa
  Marcin Kowalik /GN
    Ratownicy medyczni chętnie opowiadali o swojej pracy
  Marcin Kowalik /GN

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół