• facebook
 • rss
 • Zabawy z ogniem

  Monika Augustyniak

  dodane 08.06.2013 12:44

  Festiwal Nauki "Ogień w przyrodzie i życiu człowieka" odbył się w piątek 7 czerwca w Klasycznym Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach.

  Spotkanie rozpoczęło się występem uczniów z "klasyka", po którym goście udali się na lekcje pokazowe. Gimnazjaliści, poprzez doświadczenia i prezentacje z chemii, fizyki, geografii, biologii, historii i religii poszerzali swoją wiedzę na temat wykorzystania ognia w nauce, jego niszczycielskiej siły, a także niezbędnej obecności w życiu codziennym człowieka. – To bardzo ciekawe zobaczyć doświadczenia, o których czytamy w podręcznikach. Na lekcjach dość rzadko eksperymentujemy z ogniem, a to dużo ciekawszy sposób nauki, niż wkuwanie teorii – mówi Paweł Górski z Gimnazjum nr 1.

    Z bliska można było podziwiać wyposażenie żołnierza polskiego z czasów II wojny światowej
  Monika Augustyniak
  Lekcje pokazowe przygotowane były przez nauczycieli, a także uczniów liceum. – Chemia to nasza pasja, przygotowanie takiej lekcji zajęło nam chwilę i robimy to z wielką przyjemnością – opowiada Jarek Krawczyk, który wraz z Marcinem Kucharskim i Jackiem Płakarczykiem przeszli do II etapu olimpiady z chemii, a za rok planują zostać laureatami.

  Po każdej lekcji na gimnazjalistów, podzielonych na drużyny, czekał test, a zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci biletów do kina, pizzy i kosza pełnego słodyczy. Ostatnim punktem programu był wykład strażaków na temat ognia i prezentacja najnowszego wozu strażackiego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół