• facebook
 • rss
 • Papież tu był

  Marcin Kowalik

  dodane 15.06.2013 03:35

  W tym samym miejscu, gdzie 14 lat temu Eucharystię celebrował Jan Paweł II, zgromadzili się wierni, żeby uczestniczyć we Mszy św.

  14 czerwca 1999 r. do Łowicza przybył ojciec święty Jan Paweł II. W miejscu, gdzie dziś jest osiedle domów jednorodzinnych i boisko piłkarskie, 14 lat temu wielotysięczny tłum wiernych uczestniczył w Mszy św. celebrowanej przez papieża. Tam, gdzie stał wtedy ołtarz, jest teraz pamiątkowy głaz. Co roku odprawiana jest tu Eucharystia upamiętniająca to wydarzenie. Również w piątek 14 czerwca na Mszę św. koncelebrowaną przez łowickich biskupów i księży z różnych zakątków diecezji przyszli ci, dla których wizyta papieska była szczególnym darem. Dziękowali Bogu za chwile, kiedy po ziemi łowickiej stąpał namiestnik Chrystusowy. W Mszy uczestniczyły również władze Łowicza z burmistrzem Krzysztofem Janem Kalińskim.

  Eucharystii przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba. - Stojąc dzisiaj tutaj, przywołujemy w szczególny sposób dwóch wielkich pielgrzymów i budowniczych królestwa Bożego na ziemi - mówił w homilii. - Przywołujemy - tak, jak Jan Paweł II przed 14 laty - bł. Michała Kozala, męczennika II wojny światowej, biskupa włocławskiego, który umierając z wycieńczenia i dobity zastrzykiem, składał Bogu swoje uczynki. Drugi obraz wiary w ciele to Jan Paweł II niosący przez tyle lat orędzie szacunku do każdego człowieka.

    Rocznicową Eucharystię koncelebrowali biskupi łowiccy wraz z księżmi przybyłymi z różnych stron diecezji
  Marcin Kowalik /GN
    Tak po 14 latach wygląda plac, na którym Jan Paweł II odprawił Mszę św.
  Marcin Kowalik /GN

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół