• facebook
 • rss
 • Księża na walizkach

  Agnieszka Napiórkowska

  dodane 26.06.2013 11:34

  We wtorek 25 czerwca zostały ogłoszone zmiany personalne księży w diecezji łowickiej. Do pięciu parafii zawitają nowi proboszczowie.

  We wtorek w kurii łowickiej o godz. 11 biskup ordynariusz Andrzej F. Dziuba wręczył dekrety neoprezbiterom i przedstawił ich swoim nowym proboszczom. Przed podaniem informacji, w której parafii neoprezbiterzy rozpoczną pracę, zostali oni poinformowani przez wikariusza generalnego bp. Józefa Zawitkowskiego, wikariusza biskupiego ks. Wiesława Wronkę i kanclerza kurii ks. Stanisława Plichtę o tym, co w konkretnym wydziale kurii można załatwić. Do młodych kapłanów ciepłe słowa skierował biskup ordynariusz. – Każdy z księży ma prawo przybyć do mnie indywidualnie. Na pewno w moim domu sekretarz i siostry każdego kapłana, który dzwoni, połączą ze mną – mówił bp Andrzej F. Dziuba. Biskup ordynariusz zachęcał księży do roztropności, dyskrecji i ludzkiej postawy.

  We wtorek dekrety dla pozostały księży zmieniających parafie odebrali także księża dziekani. W pięciu parafiach zmienią się proboszczowie, m.in. ekonom diecezjalny ks. Bogumił Karp został mianowany proboszczem parafii pw. św. Stanisława BM w Rawie Mazowieckiej. Jego funkcję w kurii obejmie teraz ks. Adam Matysiak, dotychczasowy wiceekonom. Zmieni się także kapelan biskupa łowickiego. Został nim ks. Andrzej Sylwanowicz. Przeprowadzki księży potrwają od 1 do 3 lipca br.

  Szczegóły zmian personalnych w diecezji łowickiej zawarte są TUTAJ.

    Neoprezbiterzy już z dekretami i celebretami (legitymacjami księżowskimi) udają się na swoje pierwsze parafie
  Agnieszka Napiórkowska /GN

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół