• facebook
 • rss
 • Mocny festiwal

  Marcin Kowalik

  dodane 30.06.2013 16:13

  Druga edycja Lemon Festival zgromadziła kilkunastu wykonawców muzyki rockowej. Takich koncertów w Łowiczu jeszcze nie było.

  Ubiegłoroczna edycja miała miejsce na dziedzińcu Łowickiego Ośrodka Kultury. Po sukcesie organizatorzy postanowili stworzyć większe widowisko, przenosząc scenę na otwarty teren. Udało się. Na dwudniową imprezę ściągnęło kilka tysięcy spragnionych mocnego brzmienia widzów. Część z nich nocowała na polu namiotowym.

  W piątek 28 czerwca zaprezentowały się Frog'n'Dog oraz łowiczanie z formacji C Cztery. Następnie coraz liczniej zbierająca się widownia wysłuchała koncertu reggae, który zagrał Mesajah. Przed godz.19 na scenie pojawiła się grupa Chemia. To przedsmak przed występami gwiazd pierwszego dnia festiwalu: formacji Luxtorpeda, grającego reggae Gentleman & the Evolution. Gdy na scenie pojawiła się amerykańska grupa P.O.D., emocje sięgnęły zenitu. Muzycy, którzy nie kryją się z tym, że są chrześcijanami, dali popis swoich umiejętności.

  W sobotę 29 czerwca, drugiego dnia imprezy, wystąpili m.in.: At the Lake, Frontside oraz  formacja Poparzeni Kawą Trzy, którzy na festiwalu grali w ubiegłym roku roku. Zespół tworzony przez dziennikarzy zaraził optymizmem łowicką publiczność. Dobrą zabawę zapewnił Michał Jelonek. Skrzypce i hełm z rogami jelenia to jego znaki rozpoznawcze. Wraz z muzykami z zespołu rozgrzał zebranych pod sceną. Potem nadszedł czas na koncerty największych gwiazd tego festiwalu - brytyjskiego zespołu Skindred oraz kanadyjskiej formacji Billy Talent.

  Trzecia edycja Lemon Festival zaplanowana jest na 27 i 28 czerwca 2014 r.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół