• facebook
 • rss
 • Z prezentem w drogę

  Marcin Kowalik

  dodane 06.08.2013 16:36

  We wtorek 6 sierpnia, po porannej Eucharystii, w drogę na Jasną Górę wyruszyli uczestnicy 18. Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej.

  Dokładnie o 9.30 sprzed bazyliki katedralnej wyruszyli pątnicy na szlak tegorocznej Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę. Młodzieżowej, bo większość osób stanowią uczniowie i studenci. Każdy z pielgrzymów otrzymał prezent - specjalną opaskę na dłoń - znak wędrowców z Łowicza. Opaska zawiera również dziesiątkę Różańca, która ma ułatwić modlitwę.

  Jako pierwsza wyruszyła grupa czerwona. Towarzyszyli jej bp Andrzej F. Dziuba, jego sekretarz ks. Andrzej Sylwanowicz, proboszcz parafii katedralnej ks. Wiesław Skonieczny, burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński i przewodniczący Rady Miasta Henryk Zasępa.

  Grupę czerwoną tworzą pątnicy z Żyrardowa. Jej przewodnikiem jest ks. Robert Błaszczyk. Poniżej film ukazujący wyjście grupy czerwonej na pielgrzymi szlak.

  Wymarsz grupy czerwonej ŁPPM
  Gość Łowicki

  Grupę białą, którą tworzą pielgrzymi z Łęczycy i okolic wraz z jej przewodnikiem ks. Karol Chrapulskim, można obejrzeć tutaj.

  Grupie zielonej przewodniczy ks. Łukasz Antczak. Tworzą ją pielgrzymi z Łowicza i okolic. Jak się prezentują, można zobaczyć tutaj.

  Ubrani na fioletowo idą mieszkańcy Skierniewic i okolic. Prowadzi ich ks. Paweł Olszewski. Film z nimi można obejrzeć tutaj.

  Pomarańczową grupę tworzą żyrardowianie skupieni wokół salezjanów. Przewodniczy im ks. Wojciech Szabrański SDB. Tutaj film z ich wymarszu.

  Kolor nieba przypadł mieszkańcom ziemi sochaczewskiej. Jak ich prowadzi na Jasną Górę ks. Łukasz Warzyński, można zobaczyć tutaj.

  Brązowa grupa to wierni z Rawy Mazowieckiej i okolic pod przewodnictwem ks. Zbigniewa Kalińskiego. Klikając tutaj, można zobaczyć, jak wyruszają do Częstochowy.

  Grupę cytrynową tworzą mieszkańcy Żychlina i okolic. Tak, jak błękitni z Sochaczewa, przywędrowali do Łowicza dzień wcześniej. Prowadzi ich duszpasterz harcerzy ks. Konrad Zawiślak. Tutaj film z ich wymarszu.

  Jako ostatni na pielgrzymi szlak, w biało-żółtych barwach, wyszli mieszkańcy Kutna i okolic. Ich przewodnikiem jest ks. Jacek Zieliński. Tutaj można ich zobaczyć.

  Pierwszy dzień pielgrzymki zakończy się w Makowie. W czasie drogi pątnicy uczestniczą w konferencjach ks. Bogusława Zemana. Jego rozważania na poszczególne dni wędrówki dołączone są do informacji w oknie "Pielgrzymka Duchowa" na stronie: lowicz.gosc.pl/Pielgrzymka-lowicka.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół