• facebook
 • rss
 • Idźcie bez strachu

  Agnieszka Napiórkowska

  dodane 02.09.2013 23:00

  W poniedziałek 2 września we wszystkich szkołach rozpoczął się nowy rok szkolny 2013/2014.

  W skierniewickim Zespole Szkół im. ks. Stanisława Konarskiego uroczystej inauguracji, która rozpoczęła się od Mszy świętej koncelebrowanej, przewodniczył i słowo Boże wygłosił bp Andrzej F. Dziuba. Razem z biskupem Eucharystię w kościele NSPJ na Widoku sprawowali: dyrektor „Klasyka” ks. Adam Kostrzewa, wicedyrektor ks. Piotr Karpiński, ks. Jarosław Łękarski, a także ks. Andrzej Sylwanowicz, kapelan biskupa. O oprawę muzyczną tradycyjnie zadbał chór szkolny prowadzony przez Mariannę Rzeszotarską.

  Na początku liturgii ks. Adam Kostrzewa życzył wszystkim wielu sił potrzebnych do zdobywania wiedzy i mądrości. - Dzisiaj gromadzimy się tu razem, aby ten rok, który może będzie łatwiejszy, może trudniejszy, ale na pewno niepozbawiony różnych wyzwań, niespodzianek, a także niebezpieczeństw, razem we wspólnej modlitwie zawierzenia powierzyć Panu Bogu i Matce Bożej Jasnogórskiej, patronce szkolnictwa katolickiego. Wiemy, że wspólna modlitwa wielu może wyprosić wszystko u dobrego Ojca – mówił z nadzieją ksiądz dyrektor.

  Ksiądz biskup Andrzej F. Dziuba, odnosząc się do słów psalmisty, który wychwalał stworzony przez Boga świat, podkreślił, że ten świat jest dany człowiekowi po to, by ten mógł dostrzec piękno Boga, Jego mądrość, a także miłość Stwórcy wobec stworzenia. Ordynariusz łowicki przypomniał, że Bóg dał światu swego Syna i zesłał Go do Nazaretu. - Wy wszyscy również przychodzicie do Nazaretu, któremu na imię Zespół Szkół im. ks. S. Konarskiego – mówił biskup Dziuba. - Ten nasz Nazaret to wychowanie także tymi wartościami, o których mówił natchniony Jezus. On przynosi wszystkie możliwe wartości i dobra, którymi ludzie mogą się obdarowywać. Ewangelia, której uczymy się w naszym Nazarecie, jest dla wszystkich. Ona nikogo nie wyklucza.

  W dalszych słowach homilii biskup pogratulował nauczycielom i uczniom bardzo dobrych wyników, jakie szkoła osiągnęła w zeszłym roku. Przywołując niektóre z nich, podkreślał, że dzięki szkole wzrasta także średnia w mieście. Na koniec, przypominsjąc słowa papieża Franciszka, biskup zwrócił się do nauczycieli: – Idźcie bez strachu i służcie swoim uczniom i uczennicom. Wam powierza się wielką rolę kształtowania charakterów. Niech w dalszym ciągu Zespół Szkół będzie pięknym darem dla miasta, diecezji, Polski i Kościoła.

  Po uroczystej Eucharystii uczniowie z wychowawcami udali się do szkoły, gdzie odbyły się krótkie spotkania.

    Po Mszy św. odbyły się w klasach spotkania z wychowawcami
  Agnieszka Napiórkowska /GN

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół