• facebook
 • rss
 • Dyrektor dał przykład

  mk/ kpt. Zdzisław Kryściak

  dodane 07.09.2013 00:28

  Drużyna z łowickiego zakładu karnego była najlepsza w okręgowych zawodach służby więziennej w wieloboju.

  W piątek 6 września były poligon "Czajki" w Łowiczu opanowali funkcjonariusze służby więziennej. Na lesistym terenie odbyły się okręgowe zawody w wieloboju, do których przystąpiło 8 zespołów z zakładów karnych i aresztów śledczych oraz drużyna Grupy Interwencyjnej SW w Łodzi.

  Każda z drużyn liczyła czterech funkcjonariuszy, a zawodnicy startowali losowo dobranymi parami. Po pierwszych 100 m biegu odbyło się strzelanie z pistoletu pneumatycznego. Na strzelnicy zawodnicy mogli uzyskać bonifikatę czasową lub ponieść karę w postaci doliczonych sekund.

  Następnie funkcjonariusze musieli przebiec kilkaset metrów na kolejne stanowisko, gdzie trzeba było wspiąć się po linie na wysokość 5 m. Potem, po przebiegnięciu ok. 200 m. był rzut granatem do celu. Po kolejnym odcinku biegu i pokonaniu w sumie 1,1 km zawodnicy ponownie dotarli na strzelnicę. Tym razem strzelali z karabinka pneumatycznego. Potem jeszcze kilometr biegu i zawodnicy osiągali metę. Obok zawodów indywidualnych odbył się również marszobieg terenowy w formie sztafety na dystansie 1 km.

  W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Grzegorz Czajka, przed Ernestem Politem i Łukaszem Wróblewskim, wszyscy z ZK Łowicz. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył ZK Łowicz, przed ZK Sieradz i ZK Garbalin. W sztafecie zwyciężył ZK Łowicz, przed ZK Płock i AŚ Łódź. Rozegrano również zawody w klasyfikacji VIP. Punktowano tylko rzut granatem i strzelanie. Zwyciężył dyrektor ZK Łowicz płk Robert Rusiecki.

  Zawodów wyłoniły reprezentację okręgu łódzkiego do finału V Mistrzostw Służby Więziennej w Marszobiegu Terenowym planowanych na początek października.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół