• facebook
 • rss
 • Ładne kwiatki!

  Agnieszka Napiórkowska

  dodane 10.09.2013 12:40

  W powietrzu czuć już zapach jabłek. Na konkurs napływają zdjęcia. Biskup opowiada o chwastach...

  Coraz większymi krokami zbliża się 36. Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw. Tempa nabiera także nasza akcja ewangelizacyjna „Rośnij z Gościem”, do której przyłącza się coraz więcej osób.

  Do otwarcia święta pozostały już tylko trzy dni. W mieście widać coraz większe poruszenie. Na ulicach pojawiają się kolorowe banery. W powietrzu jakby czuć coraz intensywniejszy zapach jabłek...

  Również u nas o zastoju nie ma mowy. Rozrasta się nasza książka kucharska. Nowe osoby opowiadają nam o swoich ogródkach i przygodach związanych z uprawianiem roślin. Pani Henryka Banaszczyk z pokorą przyznała, że mimo iż uważa się za wprawną ogrodniczkę, przez kilka tygodni pieczołowicie pielęgnowała... okazały chwast.

  O ogrodach, kwiatach opowiedział nam także bp Andrzej F. Dziuba. Zauważył, że rośliny od początku towarzyszyły człowiekowi. Były jego naturalnym środowiskiem w raju. Ich obecność zawsze oznaczała coś dobrego i wielkiego. Biskup ordynariusz rozwinął także słowa św. Augustyna mówiące o tym, że „męczennicy są kwiatem Kościoła”. W swoich rozważaniach przywołał także wydarzenia z Guadalupe, gdzie obraz Maryi ułożył się z kwiatów. Pełna rozmowa z biskupem łowickim TUTAJ.

  Wszystkim miłośnikom fotografii przypominamy, że w naszej galerii pojawiają się już pierwsze zdjęcia kwiatów. Wrażliwość na piękno to też jakiś przejaw tego, „co mamy w środku”. Czekamy więc na rośliny, które warto podziwiać i na które warto głosować. Prace można przesyłać do 6 października. Rośliny, które zamierzamy rozdać w nagrodę, wyrosły w Szkółce Drzew i Kwiatów Ozdobnych w Sierakowicach Prawych pod czujnym okiem państwa Anny i Jarosława Wilkońskich.

  Więcej czytaj TUTAJ

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość
   przewiń w dół