Nowy numer 17/2018 Archiwum

Modlitwa wielu pokoleń

Przez kolejnych 30 dni ławki na Różańcu wypełnione będą nie tylko starszymi paniami, ale też dziećmi i młodzieżą.

Wielu katechetów na różne sposoby zachęca swych uczniów, by przyszli przed Najświętszy Sakrament i całą grupą odmawiali "zdrowaśki".

Szóstka z religii to nie jedyna nagroda. - Po pierwszym spotkaniu dzieci dostały lizaka na zachętę - śmieje się Katarzyna Lange, katechetka odpowiedzialna za różaniec w kościele pw. św. Stanisława w Skierniewicach. - Na koniec najwytrwalsi dostaną nagrodę-niespodziankę ufundowaną przez księdza proboszcza. Jeszcze nie wiemy, co to będzie - dodaje.

Młodzi uczestnicy nabożeństw Maryjnych wczoraj odebrali pamiętniki różańcowe, w których nie tylko zapisują swoją obecność na modlitwie, ale też każdego dnia wpisują to, za co chcieliby   Pamiętniki różańcowe pokażą, kto w tym roku był najwytrwalszy
Monika Augustyniak /GN
podziękować Maryi, intencje, w której się modlą lub inne myśli.

Z czasem sami będą pisać rozważania tajemnic. - Chcemy pokazać, że różaniec to modlitwa nie tylko starszych pań, ale też najmłodszych. Dlatego w tym roku przyświeca nam hasło "Różaniec łączy pokolenia" - opowiada pani Katarzyna.

W szkołach ruszyły już konkursy na najciekawszy różaniec, zilustrowanie jakiejś tajemnicy i inne. Przypominamy także o naszym konkursie na pomysłowy różaniec ściśle związany z intencją, w której jego wykonawcy będą się modlić w dwóch ostatnich tygodniach października.

Więcej o naszej akcji różańcowej TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma