• facebook
 • rss
 • Po naukę do stolicy

  mk, ps

  dodane 18.10.2013 17:49

  Lekcja z historii sztuki w Muzeum Narodowym, zamiast w sali lekcyjnej. Ten pomysł spodobał się uczniom ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu.

  Uczniowie I klasy Technikum Informatycznego blichowskiej szkoły pojechali 16 października do Warszawy. Nie była to jednak zwykła szkolna wycieczka. Do stolicy wybrali się po naukę. W Muzeum Narodowym uczestniczyli w lekcji... renesansu.

  Młodzież wraz z prowadzącą zajęcia analizowała dzieła najważniejszych twórców tego okresu. Uczniowie otrzymali karty pracy z kserokopią obrazu Sandra Botticellego "Madonna z Dzieciątkiem, świętym Janem Chrzcicielem i aniołem" i mieli za zadanie opisać obraz i jego wskazane elementy.

  Tego typu zajęcia szkoła chce organizować dla wszystkich klas, które będą zdawały nową maturę z języka polskiego od 2015 r. Wtedy wejdą w życie nowe zasady, w myśl których nie będzie na egzaminie ustnym prezentacji, a uczeń będzie musiał wypowiedzieć się na temat wylosowanego fragmentu tekstu literackiego, popularnonaukowego lub reprodukcji.

  Kolejna lekcja odbyła się w Muzeum Historii Żydów Polskich. Młodzież obejrzała wyjątkowy gmach placówki, a następnie udała się na warsztaty poświęcone zwyczajom panującym w żydowskim domu. Następnie wszyscy uczniowie wraz z organizatorami wyjazdu - Grzegorzem Słomą i Piotrem Sumińskim - udali się do Teatru Studio Buffo. Młodzież obejrzała musical "Metro". Po spektaklu uczniowie spotkali się z Pawłem Orłowskim, jednym z aktorów teatru i jednocześnie kilkakrotnym mistrzem świata w break dance.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół