• facebook
 • rss
 • Spotkali się przy chlebie

  Marcin Kowalik

  dodane 20.10.2013 09:34

  Obchody Ogólnopolskiego Dnia Chleba pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyły się 19 października w Zduńskiej Dąbrowie.

  Gospodarzem imprezy, która odbywała się pod hasłem "Spotkania przy stole - łączy nas chleb" był Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie. Najważniejszym punktem zjazdu szkół rolniczych - podlegających ministrowi rolnictwa i rozwoju wsi - była prezentacja stoisk z żywnością, której głównym elementem był chleb. Każdy mógł skosztować wypieków i regionalnych potraw.

  Ministra rolnictwa reprezentował podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk. Pojawił się również wicewojewoda łódzki Paweł Bejda. To oni stanowili główny człon komisji konkursowej, która w namiocie wystawienniczym oceniała smak i prezentację potraw. W tym czasie w budynku szkolnym odbywały się wykłady na temat działania grup producenckich, spółdzielczości rolniczej oraz finansowania rolnictwa oraz warsztaty pieczenia chleba.

  Konkurs 'Najpiękniejszy bochen chleba" wygrał Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrobrzu, drugie miejsce przypadało Zespołowi Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Suwałkach, a trzecie Zespołowi Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Boninie.

  Na scenie zaprezentowały się zespoły folklorystyczne Ustronie, Boczki Chełmońskie, Kalina. Ponadto zespół taneczny Art-station ze Skierniewic oraz formacje muzyczne Wir_nic, Funcy Dreems, Czadowe Gitary. Gwiazdą imprezy był Gabriel Fleszar.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół