• facebook
 • rss
 • Z relikwiami przy ołtarzu

  mak

  dodane 02.11.2013 20:36

  Po raz kolejny łowicka parafia Świętego Ducha i skierniewicka św. Stanisława przyłączyły się do Litanii Miast.

  Wieczorem w uroczystość Wszystkich Świętych, dzięki telewizyjnemu przekazowi parafie z całej Polski mają okazję połączyć się w modlitewnym czuwaniu przy relikwiach swoich patronów lub świętych w sposób szczególny związanych z daną miejscowością.

  Pomysł Litanii Miast zrodził się kilkanaście lat temu w Gdańsku. Inicjatywa rozszerzyła się na okoliczne miasta, później na całą Polskę. Jej celem jest ukazanie osoby wybranego świętego lub wybitnej postaci oraz przesłania, jakie niosło ich życie w myśl wezwania Jana Pawła II, żeby jako zasadę budowania przyszłości podjąć dziedzictwo męczenników i bohaterów.

  W tym roku do Litanii Miast przyłączyły się Gdańsk,  Łowicz, Skierniewice, Sieradz, Międzyrzec, Łomża i po raz pierwszy Stary Sącz. Na antenie Telewizji Trwam każde miasto prezentowało kilkuminutowe filmy.

  Bohaterem łowickiego była bł. Bolesława Lament. To zasługa parafii Świętego Ducha, która już siódmy raz z rzędu uczestniczyła w tej inicjatywie. W czasie Litanii Miast parafianie zgromadzili się w kościele przy relikwiach błogosławionej.

  Natomiast parafia św. Stanisława, biskupa i męczennika w Skierniewicach przedstawiła postać bł. Jana XXIII. Relikwie papieża pokoju i dobroci, jak mawia się o Janie XXIII stanęły na ołtarzu obok relikwii patrona parafii oraz innych świętych i błogosławionych.

  Zarówno w Łowiczu, jak i Skierniewicach Litanię Miast zaszczepił ks. Dariusz Szeląg, obecny wikariusz parafii św. Stanisława.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół