• facebook
 • rss
 • Pod znakiem orła

  Monika Augustyniak

  dodane 11.11.2013 22:24

  W Skierniewicach - tak, jak w innych miejscowościach diecezji łowickiej - uroczyście obchodzono Święto Niepodległości.

  W niedzielę i poniedziałek, 10 i 11 listopada, w diecezji łowickiej świętowano odzyskanie przez Polaków niepodległości w 1918 roku. Skierniewickie uroczystości Święta Niepodległości rozpoczęła poniedziałkowa Msza św. w kościele garnizonowym, w której udział wzięli przedstawiciele władz miasta, służb mundurowych, związków kombatanckich, wielu stowarzyszeń, a także grupy rekonstrukcyjne i poczty sztandarowe.

  Podczas kazania proboszcz parafii ks. mjr Paweł Piątek przypomniał znaczenie słowa "ojczyzna", wielkie postacie związane z odzyskiwaniem przez Polskę niepodległości, ale też zwrócił uwagę na znaczącą rolę Kościoła w walce o wolność Polaków.

  Po Eucharystii zebrani zaproszeni zostali do wysłuchania wzruszających wierszy i pieśni patriotycznych, przygotowanych przez młodzież z Gimnazjum nr 1. Następnie pod pomnikiem Niepodległości, który przedstawia orła zrywającego się do lotu, uroczyście złożono kwiaty.

  - Dziś żyjemy w wolnej Polsce i nie musimy wylewać krwi, by udowodnić nasz patriotyzm - mówił prezydent Skierniewic Leszek Trębski. - Dlatego wyrazem postawy patriotycznej jest teraz rzetelna praca na rzecz naszych miast, a w rezultacie na rzecz naszej ojczyzny. Życzę wam i sobie takiej wiary w sukces i takiej jedności w działaniu, jakie mieli Polacy sprzed 95 lat - dodał.

  Po uroczystościach wszyscy zaproszeni zostali na wojskową grochówkę. W tym samym czasie odbywał się XXI Skierniewicki Bieg Niepodległości.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół