• facebook
 • rss
 • Ekopracownia dla dzieci i dorosłych

  mak

  dodane 04.12.2013 23:47

  W Zespole Szkół Publicznych w Błędowie oddano do użytku ekopracownię. Służyć będzie nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.

  Dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi kolejna szkoła w gminie Chąśno wzbogaciła się o ekopracownię. Miesiąc temu otwarto "Atelier młodego przyrodnika" w Szkole Podstawowej im. Józefa Ufy w Mastkach. We wtorek 3 grudnia w Szkole Podstawowej im. J. Chełmońskiego, która wchodzi w skład Zespołu Szkół Publicznych w Błędowie, otwarto "Ekologiczny azyl". Pod tą nazwą kryje się sala wyposażona m.in. w tablicę multimedialną, do której można podłączyć również mikroskopy.

  Otwarcie ekopracowni miało uroczysty przebieg. Odbyło się w czasie XXXV sesji Rady Gminy Chąśno, na którą przybyli wicewojewoda łódzki Paweł Bejda oraz starosta łowicki Krzysztof Figat. Radni i zaproszeni goście mieli okazję sprawdzić działanie tablicy podczas specjalnego pokazu multimedialnego o powiecie łowickim. Był również poczęstunek z okazjonalnym tortem oraz występ pierwszaków, którzy pokazali dorosłym, jak należy tańczyć poloneza.

  Zgodnie z wymogami projektu, ekopracownia rozpocznie swoją działalność w styczniu. Korzystać z niej będą uczniowie podstawówki i gimnazjum oraz dorośli w ramach specjalnych zajęć ekologicznych.

  Wstęgę przecięła Dorota Osowska, dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Błędowie   Otwarcie ekopracowni
  Wstęgę przecięła Dorota Osowska, dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Błędowie
  Marcin Kowalik /GN
    Uroczystość zakończyły występ pierwszaków i poczęstunek na sali gimnastycznej
  Marcin Kowalik /GN

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół