• facebook
 • rss
 • Pogawędka z mistrzem

  Monika Augustyniak

  dodane 12.12.2013 15:44

  Pasjonaci sportu i młodzi sportowcy spotkali się z Tomaszem Majewskim, dwukrotnym złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich.

  W środowe popołudnie 11 grudnia do kinoteatru Polonez Skierniewickie Stowarzyszenie Olimpijczyk zaprosiło Tomasza Majewskiego - wybitnego polskiego lekkoatletę specjalizującego się w pchnięciu kulą, trzykrotnego uczestnika Igrzysk Olimpijskich, złotego medalistę IO w Pekinie (2008) oraz Londynie (2012), wielokrotnego medalistę Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, Pucharów Europy, a także Uniwersjady, dziewięciokrotnego rekordzistę Polski i wielokrotnego medalistę mistrzostw Polski seniorów.

  Uczestnicy spotkania przez cały wieczór zadawali miotaczowi pytania, a rozmowę o początkach sportowej pasji, motywacji działania, wiejskim wychowaniu, które pomogło medaliście przywyknąć do ciężkich sportowych treningów, i wielu innych wątkach prowadził Krzysztof Miklas, komentator sportowy. Zgodnie z tradycją spotkań organizowanych przez Skierniewickie Stowarzyszenie Olimpijczyk, którego celem jest szerzenie nurtu olimpijskiego, pogawędka przepleciona była czynnym udziałem zebranych słuchaczy. Tym razem do konkurencji pchnięcia papierową kulą z zamkniętymi oczami i po wykonaniu kilku obrotów wokół własnej osi stanęli młodzi zawodnicy. Nagrodą były bombki z autografem mistrza.

  Tomasz Majewski, zapytany o doświadczenie związane ze zdobyciem złotego medalu na Igrzyskach Olimpijskich, powiedział o wspaniałym uczuciu, które pomaga stać się spełnionym sportowcem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół