• facebook
 • rss
 • Konsekracja czy rezygnacja?

  mak

  dodane 02.01.2014 19:51

  Które z wydarzeń 2013 roku w diecezji łowickiej zasługuje na to, żeby o nim pamiętać? Są takie, które na trwałe zapiszą się w jej historii.

  W kwietniu do grona osób konsekrowanych w diecezji łowickiej dołączyła pierwsza dziewica. 30-letnia Paulina Kucińska, na co dzień prowadząca gospodarstwo rolne w Sosnowcu w głowieńskiej parafii św. Jakuba, zdecydowała się oddawać gorliwej modlitwie, pokucie, apostolstwu i dziełom miłosierdzia poprzez trwanie w konsekracji.

  W Niedzielę Miłosierdzia oznajmiła swą wolę przed ordynariuszem łowickim bp. Andrzejem F. Dziubą w bazylice katedralnej w Łowiczu. Ten podczas uroczystej Mszy św. konsekrował ją na dziewicę. Na znak łączności z Chrystusem P. Kucińska otrzymała obrączkę.

    Spotkanie młodzieży diecezji łowickiej w Żyrardowie
  Monika Augustyniak /GN
  Kilkuset młodych ludzi spotkało się 31 sierpnia na Placu Jana Pawła II w Żyrardowie, żeby powspominać i po raz kolejny przeżyć spotkanie z papieżem Franciszkiem ze Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro. Była to doskonała okazja do zlotu popielgrzymkowego Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę, która w 2013 r. doszła do Częstochowy po raz 18.

  Wieczór chwały zakończył się Mszą św. w kościele MB Pocieszenia, której przewodniczył bp Dziuba. Rio w Żyrardowie było pierwszym spotkaniem przygotowującym młodych z diecezji do Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 r. odbędą się w Krakowie.

    Bp Józef Zawitkowski przyjmuje dary od dzieci w czasie Mszy św. w dniu swoich 75. urodzin
  Marcin Kowalik /GN
  Nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore ogłosił 9 grudnia, że ojciec święty Franciszek przyjął rezygnację bp. Józefa Zawitkowskiego z pełnienia posługi biskupa pomocniczego diecezji łowickiej.

  Stało się to zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego. Biskup, który kończy 75 lat, składa na ręce papieża rezygnację z zajmowanego urzędu. W dniu swoich 75. urodzin, 23 listopada bp Zawitkowski przewodniczył Mszy św. w bazylice katedralnej dziękując za życie i posługę biskupią. Życzenia jubilatowi przysłał prezydent Bronisław Komorowski oraz Karolina Kaczorowska, wdowa po prezydencie Ryszardzie Kaczorowskim.

  Które z tych wydarzeń było najważniejsze Waszym zdaniem? Można zagłosować na nie TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół