• facebook
 • rss
 • Świętuj razem z królami!

  mak

  dodane 04.01.2014 08:31

  Do miast, które w tym roku zorganizują Orszak Trzech Króli, dołączyła Rawa Mazowiecka. Kolejny raz orszaki wyruszą ulicami Kutna, Łowicza i Głowna.

  W poniedziałek 6 stycznia świętowanie z Kacprem, Melchiorem i Baltazarem w Rawie Mazowieckiej rozpocznie się Mszą św. o 12.00 w kaplicy parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To najmłodsza rawska parafia jest głównym organizatorem orszaku. Po Eucharystii, której przewodniczyć będzie bp Andrzej F. Dziuba, sprzed kaplicy na os. Zamkowa Wola wyruszy Orszak Trzech Króli. Ulicami miasta uda się najpierw pod kościół oo. pasjonistów, a potem pod kościół Niepokalanego Poczęcia NMP. Tam Mędrcy złożą dary Dzieciątku. Pierwszy rawski orszak zakończy się piknikiem. Przewidziano wspólne śpiewanie kolęd, wystawę szopek bożonarodzeniowych oraz "gwiazdkę do nieba" na cześć Jezusa.

  W uroczystość Objawienia Pańskiego orszak przejdzie również ulicami Kutna. Wspólne świętowanie rozpocznie się Mszą św. o 11.30 w kościele św. Wawrzyńca, a potem barwny pochód wyruszy ul. Królewską w stronę placu Piłsudskiego.

  W Łowiczu orszak przejdzie ulicami dzielnicy Korabka. Początek o 9.20 przy Zespole Szkół przy ul. Grunwaldzkiej. Orszak zakończy Msza św. w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  Także i w tym roku za Trzema Mędrcami ze Wschodu podążać będą mieszkańcy Głowna. Świętowanie rozpocznie się Mszą św. o 12.00 w kościele św. Jakuba. Na trasie orszaku organizatorzy przewidzieli scenki rodzajowe nawiązujące do wydarzeń znanych z Ewangelii.

  Każdy, kto w tym roku będzie uczestniczył w Orszakach Trzech Króli relacjonowanych przez dziennikarzy „Gościa Niedzielnego” i odnajdzie się na zdjęciach z tych imprez, będzie mógł kupić wybrane fotografie. Dochód ze sprzedaży zdjęć wspomoże odbudowę kościoła na Stecówce. Szczegóły TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół