• facebook
 • rss
 • Kolędnicy z czekoladą

  aug

  dodane 07.01.2014 23:53

  Skierniewicką parafię odwiedzili Święta Rodzina, pastuchy i Murzynek. Kolędowali na rzecz dzieci z Afryki.

  W uroczystość Objawienia Pańskiego na Mszy św. w parafii św. Stanisława BM pojawili się misyjni kolędnicy, którzy - niosąc dary do ołtarza - swoim strojem i komentarzami przypomnieli wiernym o najbardziej potrzebujących. Kolędnicy ze Szkoły Podstawowej nr 5, należący do Koła Misyjnego, wzięli udział w zbiórce pieniędzy, do jakiej zapraszał program Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci.

  Gwiazda z pięcioma kolorami na ramionach, bukiet kwiatów, skarbonka, czekolada i inne przyniesione do Stołu Pańskiego dary symbolizowały chęć niesienia pomocy, dziękczynienie za to, co się ma, a także obietnicę modlitwy w intencjach kolegów z misji.

    Uczniowie z SP nr 5 w Skierniewicach zbierali datki na najuboższych z Demokratycznej Republiki Konga i Republiki Konga
  Urszula Pawlak
  Po Eucharystii młodzi kolędnicy wyruszyli do domostw parafian. Tam prezentowali przygotowaną wcześniej scenkę i śpiewali kolędy. Każdy, kto przyjął młodych misjonarzy pod swój dach, otrzymał podarunek.

  - W większości domów zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci - opowiada Urszula Pawlak, opiekunka Koła Misyjnego. - Dzieci były zachwycone i... "padnięte" jednocześnie. Odwiedziliśmy kilkadziesiąt rodzin, a zebrane pieniądze już wysłaliśmy do odpowiedzialnych za Papieskie Dzieła Misyjne Dzieci - dodaje. W tym roku datki zebrane z kolędy przeznaczone będą na misje w Demokratycznej Republice Konga i Republice Konga.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół