• facebook
 • rss
 • 1040 zastrzyków za jasełka

  Monika Augustyniak

  dodane 17.01.2014 12:36

  Przedszkolaki z Łowicza zbierały pieniądze na szczepionki dla rówieśników z Sierra Leone.

  Koordynatorką akcji była Małgorzata Rudnicka, pracownik Przedszkola nr 3. „Gwiazdka dla Afryki” to projekt UNICEF, w który włączają się przede wszystkim szkoły.

  – Kiedy dostałam zaproszenie do udziału w akcji, bez wahania zaczęłam przygotowania do zbiórki pieniędzy – opowiada pani Małgorzata. Przygotowała ona prezentację multimedialną, dzięki której najmłodsi zapoznali się z codziennością afrykańskich dzieci. Przez miesiąc przedszkolaki robiły drobne upominki, które - dołączone do racuszków - sprzedawane były podczas jasełek 15 stycznia. Na uroczystość zaproszono nie tylko rodziców, ale też władze miasta, szkoły, przedszkola i inne placówki.

  – Zależało nam na tym, by jak najwięcej ludzi obejrzało prezentację i mogło włączyć się w pomoc – tłumaczy koordynatorka. – Rozwieszaliśmy plakaty i wysyłaliśmy zaproszenia wszędzie, gdzie było możliwe. I udało się! Sala przedszkolna wypełniła się po brzegi. Nasi najmłodsi aktorzy grali jasełka 3 razy. Najpierw dla gości z zewnątrz, a potem dla rodziców starszych i młodszych dzieci. Widziałam, że widzowie byli poruszeni prezentacją i zaangażowaniem dzieci, co potwierdziła zebrana przez nas kwota.

  Pieniądze z akcji „Gwiazdka dla Afryki” przeznaczone będą na szczepionki przeciwko odrze, gruźlicy i tężcowi, a także na lodówki do ich przechowywania. Dzięki wysiłkowi przedszkolaków i ich opiekunek przedszkole zebrało sumę potrzebną na ponad 1040 szczepionek, a pani Małgorzata zapewnia, że za rok również wezmą udział w akcji.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół