• facebook
 • rss
 • Módlcie się o miłosierdzie

  Agnieszka Napiórkowska

  dodane 02.02.2014 23:50

  W niedzielę 2 lutego w Łowiczu na wspólnej modlitwie spotkali się konsekrowani z terenu diecezji.

  W święto Objawienia Pańskiego, w które przypada Światowy Dzień Życia Konsekrowanego w katedrze łowickiej  odbyła się uroczysta Msza św. połączona z odnowieniem ślubów przez zakonników, siostry zakonnice i inne osoby żyjące według rad ewangelicznych. Eucharystii przewodniczył bp senior Alojzy Orszulik, z którym modlitwy za osoby konsekrowane zanosił także bp emeryt, Józef Zawitkowski i kilkunastu kapłanów. W Eucharystii uczestniczyli także: pustelnik diecezjalny, wdowy konsekrowane i Paulina Kucińska, dziewica konsekrowana.

  Podczas homilii bp Alojzy Orszulik podkreślał, że powołania do życia konsekrowanego jak i kapłaństwa kształtują się w rodzinach. Dlatego przywołując słowa Jana Pawła II z adhortacji „Vita Consecrata” „Zwracam się do was, chrześcijańskie rodziny. Wy, rodzice, składajcie dzięki Panu, jeśli powołał jedno z waszych dzieci do życia konsekrowanego. Powinno to być — jak zawsze w przeszłości — wielkim zaszczytem dla rodziny, jeśli Bóg zechce na nią spojrzeć i wybierze jednego z jej członków, aby zaprosić go do wejścia na drogę rad ewangelicznych! Rozpalajcie w sobie pragnienie oddania Bogu jednego ze swych dzieci, aby służyło miłości Bożej w świecie. Cóż mogłoby być piękniejszym owocem waszej małżeńskiej miłości?”

  Zwracając się do zgromadzonych biskup prosił – Bądźcie dumni z Waszego powołania. Dawanego świadectwa miłości do Chrystusa, Kościoła i każdego człowieka, a także z wykonywania prostych prac na waszych placówkach, miejscach zatrudnienia. Trudy i cierpienia ofiarowujcie na wyproszenie łaski powrotu do przyjaźni z Chrystusem tym, którzy mając wyciśniętą na sercu pieczęć Sakramentu Chrztu, żyją tak, jakby Boga nie było. Wypraszajcie im miłosierdzie. Choć może świat nawet z was szydzi śpiewajcie Panu z  radością, że możecie być narzędziem głoszenia światu prawdy, że tak Bóg umiłował świat, że Syna swego dał, aby świat Zbawił i wyprowadził z niewoli grzechu – mówił pierwszy biskup łowicki.

  Podczas Eucharystii wszyscy konsekrowani modlili się za Kościół święty,  za poszukujących Chrystusa, a także za małżonków.

   Na zakończenie Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem zostało odprawione nabożeństwo podczas, którego modlono się o liczne i święte powołania kapłańskie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół