• facebook
 • rss
 • Policjantki na medal

  mk, MSW

  dodane 04.02.2014 15:49

  Sierż. Anna Rabas-Szarska i sierż. Aleksandra Calik z KPP w Żyrardowie znalazły się wśród 23 policjantów i strażaków odznaczonych Krzyżami Zasługi za Dzielność.

  Prestiżowe odznaczenia odebrały z rąk ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza.  - Jesteście solą tej formacji - powiedział minister, zwracając się do zebranych na sali funkcjonariuszy. Odznaczenia przyznawane są za działania podjęte w wyjątkowo trudnych warunkach, z narażeniem własnego życia i zdrowia.

  Dwie policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie sierż. Anna Rabas-Szarska i sierż. Aleksandra Calik krzyże zasługi za dzielność otrzymały za uratowanie z pożaru nieprzytomnej starszej kobiety.

  W uroczystości wzięli również udział nadinspektor Mirosław Schossler zastępca komendanta głównego policji i nadbrygadier Piotr Kwiatkowski zastępca komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

  - Chcę wam serdecznie podziękować w imieniu państwa, które ma ograniczone możliwości wyrażenia wdzięczności. Medal, wstążka, publiczne odznaczenie, uścisk dłoni – to bardzo niewiele. To symbol, rytuał, ale za nim stoi wdzięczność, która jest o wiele ważniejsza od tych medali. Jeszcze raz serdecznie Wam dziękuję - mówił minister Sienkiewicz.

  Krzyże Zasługi za Dzielność to odznaczenia przyznawane m.in. policjantom i strażakom za działania podjęte w wyjątkowo trudnych warunkach z narażeniem własnego życia lub zdrowia, w obronie prawa, nietykalności granic państwowych oraz życia, mienia i bezpieczeństwa obywateli.

    Odznaczeni policjanci i strażacy wraz z ministrem i swoimi komendantami
  Archiwum KPP w Żyrardowie

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół