• facebook
 • rss
 • Nauczycielka pod wrażeniem

  Monika Augustyniak

  dodane 08.02.2014 17:15

  W skierniewickiej Niepublicznej Szkole Podstawowej "Źródła" odbyły się dni otwarte dla kandydatów na uczniów i ich rodziców.

  Podczas spotkania rodzice przyszłych uczniów mieli okazję zdobyć informacje na temat głównych założeń szkoły, jej funkcjonowania, planów i przebiegu edukacji, a także porozmawiać z nauczycielami i wysłuchać opinii rodziców, których pociechy od września zdobywają wiedzę i kształtują swoją osobowość pod czujnym okiem wychowawców ze "Źródeł". W tym samym czasie przyszli uczniowie zaproszeni zostali do wspólnej zabawy i zajęć plastycznych prowadzonych przez nauczycielki szkoły.

  - Przyszłam tu z ciekawości, nawet nie myślałam o zapisaniu córki do "Źródeł" - opowiada Anna Bakalarska. - Jednak po tym, co usłyszałam od fundatorów, nauczycieli i rodziców, poważnie   W tym samym czasie przyszli uczniowie zaproszeni zostali do wspólnej zabawy i zajęć plastycznych prowadzonych przez nauczycielki szkoły
  Monika Augustyniak /GN
  zastanawiam się nad posłaniem dziecka właśnie tu. Indywidualna praca z uczniem, małe klasy, budowanie poczucia bezpieczeństwa, przekazywanie wartości chrześcijańskich i wiele innych zalet - to zrobiło na mnie wrażenie. Sama jestem nauczycielką i wiem, że wymogi Ministerstwa Edukacji w szkole publicznej są fikcją, natomiast tu stają się one faktem. Szczególnie mocno uderzyła mnie opowieść mamy, której syn był bardzo nieśmiały, a po kilku miesiącach nauki w tej szkole nabrał pewności siebie. Myślę, że to szkoła dla mojego dziecka - opowiada.

  Dla Agnieszki Porczyk, nauczycielki ze "Źródeł" i mamy trojga dzieci, najważniejsze jest całościowe patrzenie na ucznia, dbanie o rozwój jego charakteru, indywidualne podejście, a także powrót do tradycyjnych wartości. - Jestem zachwycona tą szkołą jako nauczyciel i jako mama. Od września poślę tu moją córkę do klasy zerowej, a to chyba najlepsza wizytówka szkoły - mówi. Zapisy do klas 0, 1 i 2 będą trwały do maja, a więcej informacji na temat szkoły można uzyskać tutaj.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół