• facebook
 • rss
 • Zepsute serce

  Marcin Kowalik

  dodane 10.02.2014 12:20

  Nie milkną echa afery w Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie niedaleko Sochaczewa. W areszcie przebywają dyrektor i księgowa.

  Postawiono im zarzuty nieprawidłowości w prowadzeniu placówki. Zamieszane w to były również inne osoby. Zdaniem prokuratury, są dowody na przywłaszczenie przez podejrzanych ok. 300 tys. zł. Oszustwo miało polegać na podbieraniu pieniędzy z premii przeznaczonych dla pracowników DPS.

  Dodatkowego smaczku sprawie dodaje fakt uhonorowania dyrektora Justyny N.-S. tytułem Sochaczewianina Roku 2006. Otrzymała go za walkę o utrzymanie DPS, którego byt wydawał się bardzo zagrożony. Mieścił się wtedy w nieprzystosowanym dla osób niepełnosprawnych budynku w Sochaczewie. Myślano o jego likwidacji. Placówka w powiecie sochaczewskim funkcjonuje już w nowym budynku w Młodzieszynie. Otoczenie lasu oraz zaplecze z salami rehabilitacyjnymi miały być odpowiednim miejscem dla schorowanych starszych ludzi. Wygląda na to, że tak nie było.

  Okradanie podopiecznych przez pobieranie dwukrotnie wyższych opłat za leki, korzystanie z kart bankomatowych podopiecznych czy kupowanie za ich pieniądze markowych ubrań i butów, których na oczy nie widzieli, a także znęcanie się nad pensjonariuszami przez pracowników DPS - taki obraz wyłania się z doniesień medialnych. Te wątki bada prokuratura. Kto jest za to odpowiedzialny?

  Jest taki aforyzm, który dobrze pasuje do tej sytuacji: "Ryba psuje się od głowy, a człowiek od serca". To, że dyrekcja i kadra kierownicza dopuszczały się takich zachowań, nie zwalnia pozostałych pracowników od obowiązku reagowania na zło, które się wokół dzieje. Znam tylko jednego, który się temu przeciwstawił. Przez wiele miesięcy próbował zainteresować sprawą DPS w Młodzieszynie odpowiednie urzędy. Te w Sochaczewie nie zareagowały.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół